
SAD ukidaju oznaku strane terorističke organizacije za sirijski Al Nusra front
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa opozvala je oznaku strane terorističke organizacije za sirijski Al Nusra front, prema memorandumu koji je danas objavljen.
Memorandum američkog državnog sekretara Marka Rubija objavljen je u pregledu Federalnog registra, pre njegovog zvaničnog objavljivanja u utorak, prenosi Rojters.
Pobunjenici iz grupe Hajat Tahrir al Šam, na čijem je čelu bio Ahmed al Šara, preuzeli su kontrolu nad Sirijom u decembru prošle godine a Al Šara je kasnije imenovan za privremenog predsednika Sirije.
Hajat Tahrir al Šam je ranije bio sirijski ogranak Al Kaide, ili Al Nusra front.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp potpisao je 1. jula izvršnu naredbu kojom se ukidaju američke sankcije Siriji, što je potez koji je označen kao podrška "putu ka stabilnosti i miru", objavila je Bela kuća.
U tekstu je navedeno da će SAD tražiti načine za ublažavanje sankcija u Ujedinjenim nacijama kako bi se dodatno podstakla stabilnost u Siriji.
Trampova administracija tvrdi da taj potez predstavlja "pružanje šanse Siriji za uspeh", uz napomenu da podrška ne znači popuštanje u pitanjima bezbednosti ili interesa SAD.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Vetar oborio drvo u Beogradu: Stablo se srušilo na parkirane automobile
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.