Tragedija u Kini: U nesreći u rudniku udavilo se šest studenata
U nesreći na severoistoku Kine, šest studenata se udavilo tokom posete rudniku bakra i molibdena u vlasništvu kompanije "Žongđin", navodi se u saopštenju te kompanije.
Studenti sa Severoistočnog univerziteta u Šenjangu upali su juče u flotacionu ćeliju, koja je deo rudarske opreme koji koristi tečni rastvor za ekstrakciju bakra iz usitnjene rude, nakon što su se zaštitne rešetke srušile, prenosi Rojters.
U nesreći u rudniku koji se nalazi u regionu Unutrašnja Mongolija u Kini, povređen je i jedan profesor.
Kompanija Žongđin je saopštila da je aktivirala plan za vanredne situacije i da je prijavila incident nadležnim odeljenjima lokalne vlade.
Kako je saopšteno, podružnica kompanije Žongđin obustavila je proizvodnju u rudniku.
Profesor sa Severoistočnog univerziteta je kazao da se takve terenske posete organizuju godinama i da je incident bio neočekivan, prenosi RTV Henan na svom nalogu na društvenim mrežama.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Udruženje priređivača igara na sreću SPIS pokrenulo program edukacije mladih
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Nikolas
ISKRENO SAUCESCE PORODICAMA STRADALIH STUDENATA!!!
Podelite komentar