Kineski ratni brodovi stigli u Vladivostok: Hleb i so za goste, pred početak zajedničkih pomorskih vežbi

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Kineski ratni brodovi uplovili su u rusku dalekoistočnu luku Vladivostok, uoči zajedničkih vežbi koje će biti održane od 1. do 5. avgusta, prenosi Rojters.

Video snimci ruskog Ministarstva odbrane pokazuju brodove, uključujući i podmornicu, kako ulaze u luku, a kineske mornare dočekali su aplauzima žitelji grada koji su mahali državnim zastavama obe zemlje, dok su žene u tradicionalnim nošnjama ponudile kineskom oficiru tradicionalnu dobrodošlicu hlebom i solju.

Ruski mediji preneli su ranije saopštenje ruske Tihookeanske flote u kome se navodi da su zajedničke vežbe sa Kinom "odbrambene prirode i da nisu usmerene protiv drugih zemalja".

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Kosovska postala dvosmerna?

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Nikolas

    1. avgust 2025 | 07:46

    KINA I RUSIJA ZAJEDNICKIM SNAGAMA PROTIV NATO FASISTA !!! BRAVO !!!

  • Nikolas

    1. avgust 2025 | 06:44

    RUSIJA I KINA MORAJU ZAJEDNICKI DA SE BRANE I ODBRANE OD NAJEZDE NATO FASISTA !!!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA