
Ovo je Srbin koji je upucan u Barseloni! Nedavno izašao iz zatvora, pogođen u grudi, sam otišao u bolnicu
Grad Barselona ne uspeva da se oslobodi pucnjava. Sinoć, oko 22:30, pucano je na muškarca koji se nalazio na terasi bara u ulici Konte d’Urželj. Žrtva, prema prvim informacijama do kojih je došao ElCaso.com, jeste Predrag Vujоšević, muškarac od oko 50 godina, poreklom iz Srbije i sa kriminalnom prošlošću, koji je nedavno izašao iz zatvora.
Odeljenje kriminalističkih istraga (DIC) policije Mosos d'Esquadra, koje se bavi slučajevima u koje je uključeno vatreno oružje, vodi ovu istragu i za sada glavne sumnje usmerava ka sukobu između crnogorskih klanova, koji su pre nekoliko dana već odneli jednu žrtvu u Barseloni - Filipa Kneževića - u okviru rata između kavačkog škaljarskog klana.
Istraga treba da utvrdi da li ovaj novi oružani napad u Barseloni ima veze s tim sukobom, kao što prvi tragovi i nagoveštavaju.
Policija je primila dojavu da je muškarac pogođen vatrenim oružjem u grudi u četvrti Ešample, preciznije u ulici Konte d’Urželj, i odmah su izašli na lice mesta.
Kada su stigli, od napadača nije bilo ni traga, i za sada još niko nije uhapšen.
Povređeni, koji je nedavno izašao iz zatvora gde je bio zbog povezanosti s krivičnim delima u vezi s drogom i pljačkama, sam je peške otišao do bolnice Hospital Klinic, koja se nalazi u istoj opštini, gde je, prema potvrdi policije za ovaj medij, primljen na lečenje i njegovo stanje je stabilno.
Pojačano je i prisustvo policije u tom delu grada, kako je saznao ElCaso.com.
Barselona izgleda da je postala omiljeno mesto mafija koje žele da se reše onih koji im smetaju. Treba podsetiti, kako je ranije izvestio ElCaso.com, da je muškarac koji je ubijen hicima u ulici Konselj de Sent 15. jula takođe bio povezan s kriminalnom organizacijom sa istoka, konkretno iz Crne Gore.
Muškarac ranjen sinoć, Predrag Vujоšević, prema prvim informacijama, povezan je sa škaljarskim klanom, za koji se pretpostavlja da je pucao i ubio Filipa Kneževića, pripadnika kavačkog klana.
Još incidenata s vatrenim oružjem u Barseloni
S druge strane, prestonica Katalonije bila je mesto i drugih napada vatrenim oružjem, kao što je slučaj kada se u Sariji pojavio muškarac s prostrelnom ranom, ili kada su neki stanovnici prijavili da su čuli više pucnjeva u ulici Sisilija, a potom videli kako osumnjičeni napadač beži u vozilu s francuskim registarskim tablicama.
Gradska policija (Guardia Urbana) je takođe zaustavila muškarca koji je pokušao da im pobegne automobilom, a kada su pretresli vozilo pronašli su automatsku pušku, dva pištolja, prigušivače i municiju.
(Telegraf.rs)
Video: Lako priјavite stanje broјila uz aplikaciјu ED Srbiјe
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.