
Italijanska policija uhapsila 12 osoba: Korisnicima ustanova za stare radili strašne stvari
Italijanska policija je u gradovima Noto i Raguza, smeštenim na jugu te zemlje, sprovela akciju hapšenja 12 osoba zbog ozbiljnih optužbi za zlostavljanje i fizičko nasilje nad korisnicima dve ustanove za stare u okrugu Pakino.
Ovaj slučaj, koji je uzburkao javnost, prenose danas italijanski mediji.
Ukupno 16 osoba je pod istragom zbog sumnje da su zlostavljale starije osobe i pacijente sa mentalnim smetnjama.
Prema informacijama koje je objavila italijanska novinska agencija Ansa, nasilje je pretrpelo 20 korisnika ovih socijalnih i zdravstvenih ustanova. Istraga, koju je koordinirala kancelarija javnog tužioca iz Sirakuze, pokrenuta je nakon što su građani podneli prijave o nehumanim uslovima u kojima su pacijenti bili primorani da žive.
Ove prijave su ukazivale na to da su pacijenti sa smetnjama bili izloženi lošim uslovima i lišeni adekvatne pomoći, što je dodatno alarmiralo nadležne organe.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Blagojević zadovoljan posle pobede: "Kako kaže onaj grafit, lepa si kao..."
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.