Prva žrtva zemljotresa u Turskoj: Spasioci pretražuju ruševine urušenih zgrada

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

U zemljotresu jačine 6 stepeni koji je večeras pogodio Tursku jedna osoba je izgubila život, saopštio je gradonačelnik Balikesira Ahmet Akin.

"Jedan od naših starijih je izgubio život u ruševinama, ožalošćeni smo", naveo je Akin, prenose turski mediji.

Nakon jakog zemljotresa ou Turskoj u 19.53, u okrugu Sindirgi u provinciji Balikesir, večeras je zabeleženo još 20 naknadnih potresa, saopštila je Agencija Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Turske za upravljanje katastrofama i vanrednim situacijama (AFAD).

Na potrazi i spasavanju u regionu je angažovano 319 ljudi i 79 vozila. Do sada je primljeno 24 izveštaja o šteti, piše Haberler.

Jedna zgrada se srušila u okrugu Sindirgi, pet osoba je spaseno iz ruševina. Četiri osobe su odmah izvučene iz ruševina, njima je ukazana medicinska pomoć, a naknadno je spasena još jedna i sve se nalaze van životne opasnosti. Potraga za šestom osobom se nastavlja.

Zemljotres se najviše osetio u provincijama Balikesir, Izmir, Manisa i Istanbul. Epicentar zemljotresa bio je na dubini od 11 kilometara, 52 kilometra od grada Balikesira, preneo je TRT Haberler. Zemljotres je registrovan u 19.53 po lokalnom vremenu, a prema izjavama stanovnika, potres je bio jak i trajao je 10-20 sekundi.

Do sad je zabeleženo 15 zemljotresa magnitude između 0 i 3 i pet zemljotresa magnitude između 4,0 i 5,0 stepeni.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Kokain vredan više od 5 miliona zaplenjen u luci u Solunu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA