Tata pucao u pticu, ali je slučajno ubio ćerku Emu: Horor se desio par dana pre njenog 15. rođendana
Otac iz Ilinosa optužen je nakon što je pokušao da upuca u pticu koja je uletela u zgradu, ali je metak prošao kroz životinju i izleteo kroz prozor, pre nego što je smrtno pogodio njegovu ćerku, saopštile su vlasti.
David Šultajs (34) je pokušao da upuca mišara, pticu grabljivicu koja je uletela u zgradu 21. jula, kada je metak prošao kroz prozor i pogodio njegovu ćerku Emu, samo šest dana pre nego što je trebalo da napuni 15 godina.
U roku od nekoliko minuta hitne službe su stigle na mesto incidenta i krenule sa pružanjem prve pomoći. Ema je prebačena u bolnicu ali je kasnije proglašena mrtvom.
Istražitelji su rekli da je otac samo stavio ruku na vrata da bi pucao i držao glavu napolju kako bi izbegao rikošet, kada je metak prošao kroz pticu, izašao iz zgrade i pogodio Emu, koja je stajala napolju.
Smrt tinejdžerke je pokrenula istragu, a tužilaštvo je pokrenulo tužbu protiv oca i još jedne žene, Karen Švarce od Valmajera (58).
Šultajs se suočava sa jednom tačkom optužnice za krivično delo nemarnog pucanja iz vatrenog oružja. Švarce je optužena za prikrivanje ubistva i ometanje pravde nakon što su istražitelji rekli da je sakrila pištolj kalibra .40 koji je korišćen u pucnjavi i vršila pritisak na druge da ne razgovaraju sa organima reda.
Otac se sam predao i pušten je nakon plaćanja kaucije.
"Nema reči kojima bi se opisala ova strašna tragedija", rekli su iz kancelarije šerifa.
(Telegraf.rs)
Video: Protiv požarna ekipa reagovala povodom splava koji gori na Novom Beogradu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Гаргамел
Каубојски менталитет. Срећа па није убио и птицу.
Podelite komentar
Гаргамел
Каубојски менталитет.
Podelite komentar