"Tramp je uzeo plavu pilulu?" Neverovatne teorije zavere posle fotografije predsednika sa US Opena

A. M.
A. M.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Američki predsednik Donald Tramp prisustvovao je u nedelju finalu US Opena u muškoj konkurenciji u Njujorku, a ljudi su poludeli zbog fotografije na kojoj se vidi da ima misterioznu plavu pilulu u ustima.

Fotografija je postala viralna nakon što je predsednik prisustvovao finalu, a na njoj se vidi kako ima plavu pilulu između zuba.

Trampovo prisustvo na ovom važnom sportskom događaju izazvalo je odlaganje meča između Janika Sinera i Karlosa Alkaraza zbog bezbednosnih razloga.

Dok je sedeo na tribinama, predsednika (79) je fotografisao Andres Kudacki kako grize plavu supstancu.

Tramp se vidi kako se smeši, a odmah iza njega je portparolka Bele kuće Kerolajn Livit.

"Predsednik SAD Donald Tramp uzima tabletu dok gleda finale muškog Otvorenog prvenstva SAD između Janika Sinera i Karlosa Alkaraza u nedelju, 7. septembra 2025. godine, u Njujorku", napisao je Kudacki.

"Čekao sam neku njegovu reakciju, on je velika ličnost. Bio je veoma diskretan", rekao je kasnije Kudacki za Daily Beast.

Fotografija o "plavoj piluli" ubrzo je prerasla u teorije zavere oko Trampovog zdravlja, dok su drugi istakli da je mala tableta možda plava Altoid bombona.

Neki kritičari Trampa su u šali spekulisali da bi pilula mogla biti vijagra ili plava žvakaća tableta. Drugi su istakli da predsednik možda uzima plavu pilulu Hygroton, koja se koristi za lečenje visokog krvnog pritiska i edema.

Donald Tramp US Open Foto: Tanjug/AP

Međutim, Trampove pristalice su brzo istakle da bi mala plava pilula mogla biti samo osvežavajuća bombona.

Poslednjih nedelja pojavile su se zabrinutosti i teorije u vezi sa Trampovim zdravljem nakon što je predsednik viđen sa modricama na ruci.

Prošlog meseca, portparolka Bele kuće Kerolajn Livit potvrdila je da je Trampu dijagnostikovana "hronična venska insuficijencija", što je "uobičajeno stanje" kod osoba starijih od 70 godina.

Donald Tramp ruka Foto: Tanjug/AP

Livit je rekla da su modrice na Trampovoj ruci "u skladu" sa iritacijom od njegovog "čestog rukovanja i upotrebe aspirina".

Bela kuća se nije oglašavala povodom misteriozne plave supstance u Trampovim ustima.

(Telegraf.rs)

Video: Nobelovka Katalin Kariko promovisala svoju knjigu "Prelomno otkriće" na Sajmu knjiga u Beogradu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA