SNEG pravi HAOS po Evropi: U Švajcarskoj, Italiji, Francuskoj kolaps u saobraćaju, ogromna mećava

S. J.
S. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Zbog prvog ozbiljnijeg snega ove sezone, koji je zahvatio Alpe, došlo je do zatvaranja više planinskih puteva i otežanog saobraćaja u delovima Švajcarske, Italije i Francuske.

U Švajcarskoj je u subotu na visinama iznad 2.000 metara palo do 20 centimetara snega, zbog čega su vlasti zatvorile niz važnih planinskih prevoja. Prema informacijama Turističkog kluba Švajcarske (Touring Club Schweiz – TCS), zatvoreni su prevoji Furka, Gotard, Grimsel, Nufenen, Pragel, San Bernardino i Susten – sve iz bezbednosnih razloga.

Inače, ove deonice se redovno zatvaraju tokom zime, obično od novembra do maja ili juna.

Zbog snežnih uslova došlo je i do saobraćajnih zastoja, posebno ispred tunela Gotard, gde su putnici čekali i do sat i po u pravcu juga, te do sat i 20 minuta prema severu. TCS je preporučio korišćenje alternativne rute preko tunela San Bernardino.

Savezni zavod za meteorologiju i klimatologiju (MeteoSwiss) prognozirao je za subotu granicu snega između 1.600 i 2.000 metara, sa dodatnim padavinama tokom dana – posebno u središnjim Alpama. Ove snežne padavine rezultat su tzv. visinskog minimuma, naveli su iz MeteoSwissa.

(Telegraf.rs/avaz.ba)

Video: Nova sezona Baleta SNP u Novom Sadu otvorena premijerom ''Dobrih vibracija''

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA