
Produžen pritvor Volodimiru Z. zbog napada na Severni tok
Poljski sud doneo je danas odluku da ukrajinski ronilac kojeg Nemačka traži zbog sumnje da je umešan u eksplozije koje su oštetile gasovod Severni tok, ostane u pritvoru još 40 dana.
Volodimir Z. uhapšen je prošlog utorka u blizini Varšave i sud je tada odredio pritvor u trajanju od sedam dana, preneo je Rojters, a danas je odlučeno da mu se pritvor produži, dok se čeka odluka o njegovom izručenju Nemačkoj, na osnovu evropskog naloga za hapšenje.
Nemačke vlasti sumnjiče Volodimira Z. za učešće u sabotaži gasovoda Severni tok, koji vodi iz Rusije ka Nemačkoj ispod Baltičkog mora, a koji je oštećen u seriji podvodnih eksplozija u septembru 2022. godine.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Đorđe David o lošim komentarima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.