Volodimir Zelenski hitno posetio pripadnike jedinice Azov: Ovo je bila glavna tema razgovora

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski posetio je danas vojnike na komandnom punktu 1. korpusa Nacionalne garde "Azov", koji zajedno s drugim jedinicama brani Dobropoljski pravac.

Zelenski je sa pripadnicima Azova razgovarao o situaciji na frontu, aktuelnim potrebama jedinica i uručio državna odlikovanja, preneo je Ukrinform.

Posebna pažnja bila je posvećena pitanjima naoružanja, povećanju proizvodnje dronova, potrebama brigada i iskustvu 1. korpusa "Azov".

"Saslušali smo izveštaje vojnika, razgovarali o situaciji na liniji fronta i najvažnijim potrebama. Mnogu pažnju smo posvetili naoružanju, razvoju dronova, brigadama i iskustvu naših jedinica", naveo je Zelenski na Fejsbuku.

Kako se navodi, posebno je bilo reči o razvoju dronskih kapaciteta, primeni optičkih i visokotehnoloških sistema u kombinaciji s artiljerijom, dalekometnim i preciznim projektilima, kao i o oslobađanju ukrajinskih vojnika iz ruskog zarobljeništva.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Saša Obradović pričao o jednom igraču pred Panatinaikos: "Integrisati njega, ne može da bude dobro"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Рус

    4. novembar 2025 | 18:47

    Zašto ne poseti one vojnike koji su opkoljeni of strane Ruske vojske...

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA