SAD podržale Rezoluciju SB UN za okončanje sukoba u Gazi
Sjedinjene Američke Države, Katar, Egipat, Ujedinjeni Arapski Emirati, Saudijska Arabija, Indonezija, Pakistan, Jordan i Turska izrazile su danas zajedničku podršku Rezoluciji Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija za okončanje sukoba u Gazi, koja je trenutno u razmatranju, saopštila je danas misija SAD u UN.
U saopštenju objavljenom na sajtu misije SAD navodi se da se SAD i ostale države pomenute u zajedničkom saopštenju "raduju brzom usvajanju ove rezolucije".
Ističe se da rezolucija nudi put ka palestinskom samoopredeljenju i državnosti.
"Naglašavamo da je ovo iskren napor i da plan pruža održiv put ka miru i stabilnosti, ne samo između Izraelaca i Palestinaca, već i za ceo region", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da rezolucija podržava mirovni plan za okončanje sukoba u Gazi, koji je u septembru predložio američki predsednik Donald Tramp a koji su podržali lideri drugih zemalja na samitu u Šarm el Šeiku, 13. oktobra.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Predivan snimak jaganjaca kao vesnika proleća u Srbiji: Na farmi od januara stiglo čak 140 prinova
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.