Lideri 8 baltičkih i nordijskih zemalja nastavljaju isporuku oružja Ukrajini: Snažna podrška Zelenskom u ratu

A. M.
A. M.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Lideri osam nordijskih i baltičkih zemalja saopštili su danas da su razgovarali sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim, ponovo potvrdivši svoju podršku Kijevu i obavezavši se da će nastaviti isporuke oružja, uz jačanje evropske odbrane da bi se odvratila dalja ruska "agresija".

U zajedničkom saopštenju, Danska, Estonija, Finska, Island, Letonija, Litvanija, Norveška i Švedska navele su da se Rusija do sada nije obavezala na prekid vatre niti na bilo kakve korake koji bi vodili ka miru, prenosi Rojters.

"Rešenja koja poštuju suverenitet Ukrajine i koja će doneti veću bezbednost i stabilnost Ukrajini i Evropi imaju našu punu podršku", dodaje se u saopštenju.

Grupa nordijskih i baltičkih zemalja je, takođe, podržala pooštravanje sankcija i šire ekonomske mere protiv Moskve sve dok se rat nastavlja.

Saopštenje je objavljeno u trenutku kada Ukrajina i evropski saveznici pokušavaju da usaglase odgovor na američki plan od 28 tačaka za okončanje rata, navodi Rojters.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Otvaranje 31. Festivala autorskog filma

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA