Građani Slovačke traže testiranje na alkohol i droge kod poslanika i ministara
Skoro svi građani Slovačke traže da poslanici i ministri te zemlje budu podvrgnuti testovima na alkohol i drogu, pokazalo je istraživanje agencije SCIO.
Na pitanje da li bi želeli da političari prolaze iste kontrole kao obični zaposleni, 98 odsto ispitanih je odgovorilo potvrdno, među ženama 97,7 odsto, a među muškarcima 98,3 odsto, prenosi danas slovački portal Pravda.
Lider pokreta "Hnutia Slovensko" Igor Matovič je u obraćanju kritikovao koalicione poslanike zbog navodne konzumacije alkohola tokom sednica.
"Čim je zakon važniji, tim više pijanih poslanika o njemu glasa. U normalnoj firmi, pijani zaposleni bi odmah bili otpušteni", istakao je Matovič i dodao da alkohol smanjuje pažnju i pa pijani poslanici ne donose odluke u skladu sa svojom savesti.
Matovič je naglasio i da građani Slovačke žele da vide političare koji glasaju trezni kada odlučuju o sudbinama ljudi.
Ankete je sprovedena od 10. do 14. novembra, a u njoj je učestvovalo hiljadu punoletnih građana.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Telegraf ispred kuće majke Brajana Volša: Policija pretražuje auto koji danima stoji na parkingu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
KKK
Kad bi to kod nas bilo , zbog " Cute " bi IZGOREO ALKO - METAR !
Podelite komentar