FBI sprečio teroristički napad Islamske države u novogodišnjoj noći: Direktor Kaš Patel uputio poruku

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Američki Federalni istražni biro (FBI) saopštio je da je u novogodišnjoj noći sprečen potencijalni teroristički napad u Severnoj Karolini.

Terenska kancelarija FBI u Šarlotu, u američkoj saveznoj državi Severna Karolina, objavila je na društvenim mrežama da je potencijalni napad, koji je sprečen, bio "direktno inspirisan" Islamskom državom, prenosi CBS.

Saopštenje FBI dolazi manje od tri nedelje nakon što su zvaničnici u južnoj Kaliforniji optužili četiri člana krajnje levičarske antivladine grupe za navodno planiranje serije bombaških napada u novogodišnjoj noći.

Direktor FBI Kaš Patel takođe se oglasio na društvenim mrežama, zahvalivši partnerima na saradnji.

"Hvala našim sjajnim partnerima što su radili s nama i nesumnjivo spasili živote", napisao je Patel.

(Telegraf.rs)

Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA