Otac ubio ćerku (18), u zločinu mu pomogli sinovi: Vezali je trakom i bacili u vodu, stigla ih je kazna

A. M.
A. M.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Muškarac iz Sirije, Kaled al Nadžar (53) osuđen je na 30 godina zatvora zbog ubistva svoje ćerke Rajan u zločinu koji je šokirao Holandiju.

Otac, koji se nalazi u bekstvu, vezao je i zadavio svoju ćerku, dok su njegova dva sina osuđena na 20 godina zatvora zbog učestvovanja u zločinu.

Slučaj ubistva iz časti devojke Rajan (18) šokirao je Holandiju. Devojka je usvojila zapadnjački način života, koji je njena porodica smatrala sramotnim. Činjenica da je odbila da nosi maramu i bila aktivna na društvenim mrežama, prema vlastima, bila je razlog za zločin.

Njena dva brata, Mohamed i Muhanad, proglašeni su krivima u umešanost u zločin i osuđeni na po 20 godina zatvora.

Uprkos izjavi Muhanada da će "sprati ljagu sa svog imena", sud je zaključio da su braća aktivno učestvovala u prevozu Rajan do mesta ubistva, znajući šta će se desiti.

Porodica je smatrala da način života devojke šteti njihovoj časti i ugledu. Video uživo na TikToku, na kojem se mlada žena pojavila bez marame i sa šminkom, navodno je bio presudan događaj koji je izazvao reakciju porodice.

Rajan je već bila izložena kontroli i zastrašivanju od strane članova svoje porodice, što je dovelo do njenog tragičnog kraja.

Slučaj je šokirao javnost zbog okrutnosti čina, jer je Rajan pronađena vezana i sa začepljenim ustima nakon nestanka, u močvari u maјu prošle godine u Lelistadu.

Vlasti su pronašle DNK dokaze oca ispod njenih noktiju, što ukazuje na to da je Rajan pokušavala da se brani.

Tužilac je naglasio smirenost koju je osamnaestogodišnjakinja morala da pokaže suočena sa pretnjom smrću i svojom izolacijom tokom zločina.

(Telegraf.rs)

Video: U Narodnom muzeju 2026. biće u znaku Tenkovića, Milovanovića, Krstića i Srednjeg veka

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA