Raste broj žrtava stravične nesreće na Tajlandu

M. K.
M. K.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Broj poginulih u nesreći u kojoj se kran srušio na voz u pokretu u centralnom Tajlandu porastao je na 29, saopštile su lokalne vlasti.

Incident se dogodio na gradilištu projekta brze železnice vrednog 5,4 milijarde dolara, koji bi povezao Bangkok sa Kunmingom u Kini, preneo je Rojters.

Kran se srušio na deonici Lam Takhong-Sikio, nad kojom nadzor ima italijansko-tajlandska kompanija za razvoj, jedan od glavnih izvođača radova u zemlji.

Ista firma gradila je zgrade koje su se srušile prošlog marta u Bangkoku tokom zemljotresa, zbog čega su prošle godine predsednik kompanije i nekoliko inženjera optuženi za profesionalni nemar.

Uzroci trenutnog incidenta još se istražuju, dok vlasti nastavljaju spasilačke operacije.

Kako je ranije navela tajlandska policija, 79 osoba je povređeno, od čega osam ima teške povrede.

"Incident se dogodio oko 9 časova ujutro (po lokalnom vremenu) dok su bili u toku radovi na izgradnji brze železničke linije. Građevinska dizalica se srušila na voz koji je dolazio iz Bangkoka", rekao je Tačapon Činavong, nadzornik policije u provinciji Nakhon Ratčasimi, prenosi BBC.

Državna železnica Tajlanda saopštila je da je u vozu, na osnovu rasporeda sedenja, bilo 195 ljudi.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Novogodišnji gala koncert ansambla Opere Narodnog pozorišta u Beogradu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA