Putin spreman da donira milijardu dolara Trampovom Odboru za mir, ali iz zamrznute ruske imovine

A. M.
A. M.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov izjavio je danas da je tokom pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama Rusija izrazila spremnost da izdvoji milijardu dolara za Odbor za mir za Gazu, ali iz zamrznute ruske imovine.

Prema njegovim rečima, preostala sredstva iz zamrznutih ruskih rezervi u SAD mogla bi da budu namenjena obnovi nakon postizanja mira.

Ušakov je rekao da bi deo sredstava iz zamrznutih ruskih rezervi mogao da bude iskorišćen za obnovu teritorija pogođenih borbama nakon zaključenja mirovnog sporazuma između Rusije i Ukrajine, prenosi agencija RIA Novosti.

On je dodao da će se razgovori o ovoj temi nastaviti u okviru bilateralne rusko-američke ekonomske radne grupe.

Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se sinoć u Kremlju sa specijalnim američkim izaslanikom Stivenom Vitkofom i preduzetnikom i zetom američkog predsednika, Džaredom Kušnerom, i odlučeno je da će prvi sastanak trilateralne radne grupe Rusija-SAD-Ukrajina za pitanja bezbednosti biti održan danas u Abu Dabiju, saopštio je prethodno Ušakov.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Udes na početku Pančevačkog mosta

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA