Pogledajte kako je Izrael uništio avione na iranskom aerodromu: Udar je bio BRUTALAN

A. G.
A. G.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su danas da su izvršile precizan vazdušni udar na aerodrom u Tabrizu, smešten u zapadnom delu Irana. Prema zvaničnim informacijama objavljenim putem društvenih mreža, primarna meta napada bili su borbeni avioni iranskog ratnog vazduhoplovstva.

U kratkom saopštenju IDF-a navodi se da su tokom operacije pogođena i uništena dva lovca tipa F-5 i jedan F-4. Kako tvrdi izraelska strana, avioni su pogođeni u trenutku dok su bili u fazi neposredne pripreme za poletanje.

Uz objavu je priložen i snimak zabeležen iz vazduha, koji prikazuje trenutak nišanjenja i dejstva na pisti, što bi trebalo da posluži kao dokaz o uspešnosti misije.

U našem blogu pratite šta se dešava u drugom danu rata na Bliskom istoku.

(Telegraf.rs)

Video: Izrael objavio video svoje akcije u Iranu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA