Velika Britanija dozvolila SAD da koristi njene vojne baze u Operaciji "Epski bes"
Ser Kir Starmer, premijer Velike Britanije, potvrdio je da je Velika Britanija pozitivno odgovorila na zahtev Sjedinjenih Američkih Država da koristi njene baze u Operaciji "Epski bes" i napadima na Iran.
Starmer je potvrdio da Velika Britanija još uvek nije uključena u tekuće američko-izraelske napade na Iran, preneo je Sky News.
"Naši partneri u Zalivu su nas zamolili da učinimo više da ih odbranimo i moja je dužnost da zaštitim britanske živote. Imamo britanske avione u vazduhu kao deo koordinisanih odbrambenih operacija koje su već uspešno presrele iranske napade", naveo je Starmeri dodao:
"Ali jedini način da se zaustavi pretnja jeste da se unište rakete na izvoru u njihovim skladištima ili lanserima koji se koriste za ispaljivanje raketa. SAD su zatražile dozvolu da koriste britanske baze za tu specifičnu i ograničenu odbrambenu svrhu. Doneli smo odluku da prihvatimo ovaj zahtev kako bismo sprečili Iran da ispaljuje rakete širom regiona, ubijajući nevine civile, dovodeći britanske živote u opasnost i pogađajući zemlje koje nisu bile uključene".
Najvažnije vesti vezane za drugi dan rata na Bliskom istoku možete pratiti OVDE na našem blogu uživo.
(Telegraf.rs)
Video: Gori Dubai: Iranske rakete pogodile centar grada, hoteli u plamenu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.