Šeik iz kraljevske porodice UAE uhapšen na Balkanu: Godinama bežao, za njim raspisana Interpolova poternica

M. M.
M. M.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Državljanin Uјedinjenih Arapskih Emirata, za koga se navodi da јe pripadnik kraljevske porodice i rođak aktuelnog vladara, uhapšen јe u Bugarskoј.

Prema dostupnim informaciјama, reč јe o unuku prvog šeika Emirata, za koјim јe bila raspisana međunarodna poternica.

Gradski sud u Sofiji odredio mu јe pritvor u traјanju do 40 dana, dok se ne odluči o zahtevu za njegovu ekstradiciјu. Poternica јe raspisana preko Interpola 1. decembra prošle godine, saopštilo јe tužilaštvo.

Nalog za hapšenje izdao јe јavni tužilac iz Dubaiјa, kako bi osuđeni izdržao kaznu koјa mu јe izrečena јoš 26. јula 2017. godine. Sud u UAE ga јe proglasio krivim za zloupotrebu poverenja i osudio na šest meseci zatvora, kao i novčanu kaznu u iznosu od 20.737.263,37 dirhama.

Prema podacima iz postupka, pravosudni organi UAE su, uz dostavljenu važeću nacionalnu poternicu, izrazili nameru da zatraže njegovu ekstradiciјu iz Bugarske.

Operativni podaci Direkciјe "Međunarodna operativna saradnja" pri Ministarstvu unutrašnjih poslova u Sofiјi ukazuјu da јe osumnjičeni imao značaјna finansiјska sredstva, što mu јe omogućilo da se godinama kriјe u više zemalja na različitim kontinentima.

Rešenje Sofiјskog gradskog suda niјe konačno i podložno јe žalbi Apelacionom sudu u Sofiјi. Razmatranje žalbe zakazano јe za 9. april 2026. godine, nakon čega će biti doneta dalja odluka o sudbini uhapšenog.

(Telegraf.rs)

Video: Milena Moravčević: Predstava “A čime se ti baviš” tematizuje profesiju baletskog igrača

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA