Iran ponovo preti: "Potopićemo američke brodove ako SAD preuzmu kontrolu nad Ormuskim moreuzom"

A. P.
A. P.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Visoki vojni savetnik iranskog vrhovnog verskog vođe Modžtabe Hamneija upozorio je da će Iran potopiti američke brodove u Ormuskom moreuzu ako SAD krenu u "potpunu kontrolu" strateškog plovnog puta.

Mohsen Rezaei izjavio je, u saopštenju koje je prenela iranska državna televizija, da SAD nema ulogu u kontroli moreuza.

"Gospodin Tramp želi da bude policajac Ormuskog moreuza. Je li to zaista vaš posao? Je li to posao moćne vojske poput SAD?", upitao je Rezaei, misleći na američkog predsednika Donalda Trampa.

"Ti vaši brodovi biće potopljeni već našim prvim raketama, koje predstavljaju veliku opasnost za američku vojsku. Definitivno mogu biti izloženi našim raketama i mi ih možemo uništiti", dodao je on.

Rezaei je rekao da bi bilo "sjajno" kada bi SAD pokrenuo kopnenu invaziju na Iran, jer bi Iran uzeo hiljade talaca, a potom bi za svakog od njih dobio milijardu dolara.

Dodao je da on uopšte nije da produženje primirja i da je to njegov lični stav.

Rezaei je bivši vrhovni komandant Korpusa islamske revolucionarne garde (IRGC). Vrhovni vođa Modžtaba Hamnei imenovao ga je prošlog meseca za svog glavnog vojnog savetnika.

Sve najvažnije informacije u vezi dešavanja na Bliskom istoku možete pratiti u našem SPECIJALNOM BLOGU.

(Telegraf.rs)

Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA