Peter Mađar se "skockao" za polaganje zakletve: Pogledajte trenutak kad stiže u Skupštinu

I. N.
I. N.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Peter Mađar, čija stranka Tisa je pobedila na parlamentarnim izborima 12. aprila, danas će položiti zakletvu i postati novi premijer Mađarske.

U Skupštini je u toku konstitutivna sednica, a očekuje se da će Mađar položiti zakletvu u narednih nekoliko sati.

Mađar je nešto ranije stigao u Skupštinu u pratnji budućih ministara, a potom je viđen u skupštinskoj sali kako namešta kravatu, spremajući se za veliki događaj.

Pre nego što je zakoračio u Skupštinu, Mađar se ponosno fotografisao na ulazu, na crvenom tepihu pored zastave. Tu fotografiju je objavio na svom Fejsbuk profilu uz poruku: "Bog nek blagoslovi Mađarsku".

"Bog blagoslovio sve Mađare, i ovde i preko granice", napisao je Peter Mađar na Fejsbuku.

Očekuje se da će oko 10.45 poslanici položiti zakletvu, oko 12.30 se očekuje izbor i polaganje zakletve predsednika Doma. Nešto kasnije očekuje se obraćanje predsednika Tamaša Suljoka, a za 14.30 je najavljen izbor i polaganje zakletve novog premijera.

(Telegraf.rs)

Video: Pljusak iznenada zahvatio Novi Beograd

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA