SRAMOTA Trojica policajca iz Toronta uhapšena u Barseloni: Prostitutka se jedva spasla
Trojica kanadskih policajca, koja su se nalazila na odmoru u Barseloni, uhapšeni su zbog sumnje da su počinili seksualni napad prošle nedelje u tom gradu, saopštila je danas policija u Barseloni.
Prema navodima policije, navodni napad dogodio se u ranim jutarnjim satima 13. maja, kada su trojica policajaca putovala taksijem sa seksualnom radnicom u četvrti Siutat Vela u katalonskoj prestonici, prenosi Gardijan.
Policajci su navodno pokušali da primoraju ženu na seksualni odnos sa svima istovremeno, navodi regionalni list "Periodiko de Katalunja".
Kada je odbila, osumnjičeni su navodno postali nasilni i počeli da je vređaju, prete i tuku.
"Jedan od policajaca na zadnjem sedištu navodno je seksualno napao žrtvu, dok ju je drugi udario pesnicom u lice, što je izazvalo posekotinu iznad obrve koja je zahtevala ušivanje zbog obilnog krvarenja", navodi list.
Suočena sa situacijom, žena je zatražila pomoć kroz prozor taksija.
Kada su policajci u civilu iz opštinske policije Barselone zaustavili taksi i naredili putnicima da izađu, jedan od kanadskih policajaca navodno je reagovao nasilno, dok je drugi, koji je takođe navodno, udario ženu i pobegao.
"Dvojica su uhapšena na licu mesta, dok je treći pobegao", saopštio je portparol katalonske policije Mosos d'Esvadra.
Prema njegovim rečima, jedan od dvojice uhapšenih u Barseloni optužen je za seksualni napad, dok je drugi pušten uz kauciju.
Treći muškarac uhapšen je ujutru 15. maja u Palma de Majorki u saradnji sa Civilnom gardom.
Lokalni mediji u Barseloni obavestili su kanadske medije o hapšenju. Policijska služba Toronta potvrdila je hapšenja 18. maja, ali nije odgovorila na pitanja zašto ranije nije javno objavila informacije o slučaju.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
нибрС
Важно да је наша полиција права…
Podelite komentar