SAD: Naredna runda pregovora Libana i Izraela od 23. do 25. juna u Vašingtonu

A. G.
A. G.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Naredna runda libansko-izraelskih pregovora održaće se od 23. do 25. juna u Vašingtonu, saopštio je Stejt department nakon telefonskog razgovora američkog državnog sekretara Marka Rubija i libanskog predsednika Džozefa Auna.

Tokom razgovora Rubio je "ponovio potrebu za razoružavanjem" Hezbolaha i ponovo potvrdio američku "podršku naporima vlade u Bejrutu da stvori potpuno suverenu libansku državu koja je u miru sa svim svojim susedima", naveo je portparol Stejt departmenta Tomi Pigot u saopštenju, prenosi Rojters.

Četvrta runda pregovora između Izraela i Libana održana je početkom juna u Vašingtonu, a danas je visoki izraelski zvaničnik izjavio da između Izraela i libanske militantne grupe Hezbolah stupa na snagu prekid vatre, pod uslovom da Hezbolah ne napadne Izrael.

Prethodno je jedan visoki američki zvaničnik rekao za Rojters da su Izrael i Hezbolah postigli dogovor o prekidu vatre koji je trebalo da stupi na snagu danas u 16 časova po lokalnom vremenu.

Iako potpisani memorandum o razumevanju postignut između SAD i Irana uključuje i obustavu ofanzivnih dejstava u Libanu, Izraelske odbrambene snage (IDF) su ranije danas nastavile operacije usmerene na pripadnike i infrastrukturu Hezbolaha na jugu zemlje.

Prema rečima libanskog predsednika Džozefa Auna, u izraelskim napadima na jugu i istoku Libana ubijeno je najmanje 18 ljudi, uključujući žene i decu.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Jasmin Levi 6. novembra u Sava Centru

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA