ANĐEO ČUVAR Tramp: "Amerika bi mogla da naplaćuje taksu za prolaz Ormuskim moreuzom"

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Američki predsednik Donald Tramp poručio je da bi Amerika mogla da počne da naplaćuje putarinu u Ormuskom moreuzu, a za koji su ranije u subotu iranske vlasti saopštile da je ponovo zatvoren.

Ovu informaciju ubrzo je demantovao Džej Di Vens, potpredsednik SAD, kao i Centralna komanda Američke armije.

Tramp se o Ormuskom moreuzu oglasio na svojoj društvenoj mreži Truth Social:

"Tokom perioda primirja NEĆE BITI NAPLATE TAKSI u Ormuskom moreuzu narednih 60 dana. Nakon isteka tog perioda od 60 dana takođe NEĆE BITI NAPLATE TAKSI, osim ako ih ne uvedu i ne naplaćuju Sjedinjene Američke Države, ukoliko sporazum ne bude zaključen, kao naknadu za usluge pružene u ulozi Anđela čuvara zemalja Bliskog istoka, radi nadoknade troškova iz prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Hvala vam na pažnji posvećenoj ovom pitanju!!!", poručio je Tramp.

(Telegraf.rs)

Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Aleks

    22. jun 2026 | 10:35

    Spremite dolare kad pođete na pijac. Ameri mnogo vole pare.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA