Austrijski ministar finansija potvrdio da ima rak: Planira da nastavi da radi

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Austrijski ministar finansija Markus Marterbauer boluje od raka i u naredna tri meseca biće podvrgnut lečenju, ali će ostati na funkciji i nastaviti da obavlja svoj posao, navodi se u saopštenju koje je njegovo ministarstvo objavilo u ponedeljak.

Marterbauer, 61-godišnji ekonomista kojeg su u vladu doveli socijaldemokrati, prema istraživanjima javnog mnjenja najpopularniji je ministar u vladajućoj tročlanoj koaliciji predvođenoj konzervativnom Narodnom partijom.

On je bio smireno lice zahtevnih napora da se budžetski deficit zemlje vrati u okvire ograničenja Evropske unije od tri odsto bruto domaćeg proizvoda, dok su njegova stranka i ostale vladajuće partije istovremeno nastavile da gube podršku u korist krajnje desničarske Slobodarske partije.

"Dijagnostikovan mi je limfom. To je bolest koja danas, zahvaljujući obimnim istraživanjima i kvalitetnom austrijskom zdravstvenom sistemu, ima veoma dobre izglede za izlečenje. Međutim, važno je da odmah započnem odgovarajuće lečenje", rekao je Marterbauer.

"Tretmani će predstavljati dodatne obaveze u mom službenom rasporedu i zbog toga će povremeno biti potrebno da se neki sastanci pomere. Ipak, lečenje će biti organizovano na takav način da ću moći u potpunosti da izvršavam svoje dužnosti i obaveze", dodao je.

U saopštenju nije navedeno od koje vrste limfoma Marterbauer boluje niti kakvu će terapiju primati, a portparol ministarstva odbio je da iznese dodatne informacije.

(Telegraf.rs)

Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA