Masovni protesti u 15 ukrajinskih gradova: Građani traže povratak Fedorova i smenu Sirskog

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

U više ukrajinskih gradova dana se, četvrti dan zaredom, održavaju protesti sa zahtevima da se Mihailo Fedorov vrati na mesto ministra odbrane i da bude smenjen glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Oleksandar Sirski, javlja Ukrinform.

Demonstracije su održane u Kijevu, Dnjepru, Harkovu, Nikolajevu, Odesi, Hmeljnickom, Vinici, Kropivnickom, Lucku, Čerkasima, Ivano-Frankivsku, Mukačevu, Černivcima, Užgorodu i drugim gradovima.

Na Trgu Franka u Kijevu građani su se četvrti dan uzastopno okupili na protestu, noseći kartonske transparente i poruke podrške Fedorovu, zahtevajući njegov povratak na funkciju ministra odbrane i smenu Sirskog.

Kako navodi Ukrinform, Vrhovna rada Ukrajine je 14. jula podržala ostavku premijerke Julije Sviridenko, nakon čega je automatski raspuštena i cela vlada.

Protesti protiv smene Fedorova sa funkcije ministra odbrane počeli su 16. jula u više ukrajinskih gradova, uključujući Kijev.

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski rekao je da su masovni protesti zbog smene Fedorova izraz demokratije i slobode za koje se, kako je naveo, Ukrajina trenutno bori.

Zelenski je 18. jula saopštio da je održao niz konsultacija, između ostalog sa bivšim ministrom odbrane Fedorovom i glavnokomandujućim Oružanih snaga Ukrajine Oleksandrom Sirskim, najavivši nove odluke u vezi sa vojskom.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA