Šta se ovo dešava? Nemačka u panici, lociran još jedan dron na aerodromu! Više puta obustavili letove

Đ. M.
Đ. M.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Nakon navodnog napada dronom na aerodrom u Lajpcigu, novi incident sada izaziva uznemirenost među bezbednosnim službama. Kako piše Špigl, aerodrom Hanover-Langenhagen u Nemačkoj je u noći između ponedeljka i utorka više puta morao da obustavi avio-saobraćaj zbog drona.

Prema tim navodima, dron je u periodu od oko dva sata više puta primećen u blizini aerodroma. Poletno-sletne piste su povremeno bile zatvarane, jedan teretni avion morao je da bude preusmeren, a nekoliko letova je kasnilo.

Posebno je zabrinjavajuće to što, prema internom policijskom izveštaju do kojeg je došao Spiegel, istražitelji sada ne isključuju mogućnost da je reč o takozvanoj "hibridnoj aktivnosti". Pod tim se podrazumevaju napadi ili ometanja kritične infrastrukture iza kojih bi mogli da stoje strani državni akteri. Ipak, nadležni za sada nemaju dokaze da je ovaj incident povezan sa slučajem drona na aerodromu u Lajpcigu.

Dron nije mogao da bude lociran

Istražiteljima je posebno neobičan jedan detalj - iako su dron više puta videli zaposleni na aerodromu i policijske patrole, tehnički sistemi ga navodno nisu registrovali. Prema informacijama Špigla, nisu reagovali ni detektori dronova Savezne policije, niti sistemi Nemačke kontrole letenja. Zbog toga se u policijskom izveštaju razmatra mogućnost da nije bila reč o uobičajenom komercijalnom dronu.

Letelica je prvi put primećena oko 3 sata ujutru iznad objekta jedne kompanije za vazdušni transport robe, koji se nalazi u zoni zabrane letenja aerodroma. Ubrzo nakon toga delovi avio-saobraćaja bili su ograničeni. Oko 4 sata aerodrom je privremeno morao biti potpuno zatvoren. Dron je poslednji put primećen oko 4.40 časova iznad kompleksa nekoliko kompanija koje se bave vazdušnim transportom robe.

Tek u 5.20 časova redovan avio-saobraćaj mogao je ponovo da bude uspostavljen.

(Telegraf.rs)

Video: Katastrofalni snimici iz Deliblatske peščare: Reporteri Telegraf.rs u žarištu požara

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • mada

    11. avgust 2026 | 19:14

    Mnogo ste se uzdigli i verovatno probudili duhove rata a to nije dobro za Nemačku da se ne ostvare data vam obećanja ?

  • Сава

    11. avgust 2026 | 18:45

    Није ништа случајно упозорење да Немци не уплићу прсте у конфликт са Русијом и не подстичу рат већ мир.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA