Tramp ponovo žestoko zapretio zbog Ormuskog moreuza: "Iran će biti raznesen"

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da SAD i dalje imaju kontrolu nad Ormuskim moreuzom i zapretio da će Iran "biti raznesen" ako Teheran pokuša da promeni situaciju.

"Oni nemaju kontrolu. Mi imamo potpunu kontrolu. Mi ga posedujemo i u nekom trenutku, možda će oni nešto uraditi, a onda će biti razneseni. Trenutno smo u veoma dobroj poziciji", rekao je Tramp odgovarajući na pitanja novinara u vazduhoplovnoj bazi Endruz u blizini Vašingtona, prenosi danas CNN.

Američki predsednik je ranije rekao da je Ormuski moreuz otvoren, tvrdeći da je američka mornarica pretražila plovni put u potrazi za minama i da ga kontroliše, ali podaci o brodarstvu to ne potvrđuju, objavio je CNN u ponedeljak.

Vašington i Teheran još uvek nisu postigli dogovor o ponovnom otvaranju kritičnog plovnog puta. Tramp je u ponedeljak postavio novi uslov u razgovorima, rekavši da će sada zahtevati nadoknadu od Irana za protekla nedela.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Гаргамел

    12. avgust 2026 | 09:13

    Како ова особа ( да не кажем човек јер то није ) олако изговара овако тешке речи!?

  • Kole

    12. avgust 2026 | 09:27

    Dosta više američkog fundamentalizma.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA