Nezapamćena tragedija! Najmanje 107 rudara poginulo u toku redovne smene, otkriveno šta je izazvalo katastrofu

Đ. M.
Đ. M.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Najmanje 107 ljudi poginulo je u urušavanju zemljišta u rudniku zlata Zamboje u zapadnoj Centralnoafričkoj Republici, blizu granice sa Kamerunom, saopštile su u sredu lokalne vlasti.

Prema prvim informacijama, klizište je izazvano "urušavanjem nekoliko podzemnih tunela u kojima su rudari radili", saopštilo je tužilaštvo Babue, koje je najavilo pokretanje sudske istrage o utvrđivanju uzroka nesreće koja se dogodila u utorak, prenosi Figaro.

Rudnik Zamboje se nalazi oko 50 kilometara od grada Babua, gde je prevezen veći broj povređenih.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: MUP Saopstenje Hapsenje Zloupotreba polozaja odgovornog lica

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA