Renovirali zgradu, pa doživeli horor: Kad su radnici videli šta se nalazi ispod poda, sledili su se!
Rekonstrukcija istorijske zgrade u slovačkom gradu Njitra pretvorila se u bizarno otkriće, koje je uznemirilo radnike i lokalne vlasti.
Tokom radova, u utorak 4. novembra, ispod poda jednog stana pronađene su ljudske kosti i deo donje vilice, zakopani na dubini od 40 centimetara.
Kosti stare nekoliko decenija
Uplašeni radnici su obavestili policiju, a na lice mesta stigli su i forenzičari. Odmah je bilo jasno da je reč o ljudskim posmrtnim ostacima, prenosi Noviny.
Stručnjaci smatraju da su kosti stare nekoliko decenija, ali tačan period još nije utvrđen. Takođe, nije poznat pol, a tek će biti utvrđeno kako je osoba umrla.
Pokrenuta zvanična istraga
Policija je obezbedila lice mesta i satima prikupljala dokaze. Lokalni mediji izveštavaju da je pokrenuta istraga zbog sumnje na ubistvo iz nehata.
Zgrada u kojoj su ostaci pronađeni izgrađena je 1929. godine i nalazi se pod zaštitom države, kao kulturno dobro.
Nekada je služila za smeštaj županijskih činovnika, a sada je u vlasništvu privatnog investitora koji je započeo njenu obnovu.
(Telegraf.rs)
Video: Zove se Skautavo prase i mnooogo je strašan: Najpoznatiji nilski konj na svetu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.