Ove čuvene porodice imaju bogatstvo, ugled i moć, ali ih stalno prate nesreće i smrt: Ljudi su počeli da veruju da su proklete (FOTO) (VIDEO)

Među njima ima i kraljevskih porodica, umetničkih familija, ali i onih koje vode uspešan biznis već decenijama, pa i vekovima

  • 1

Do svoje slave svetski poznate porodice su stizale na različite načine, preko političkih ambicija i preduzetničkog duha, do onih sklonijih umetnosti, bilo pisanoj ili filmskoj. Među njima je dosta porodica koje su zadesile brojne tragedije, koje nisu zaobilazile ni kraljevske dvorove. Ovo su najpoznatije svetske porodice za koje su brojni svetski mediji pisali da su navodno proklete.

Porodica Hemingvej

U svojim romanima kojima je uveliko zadužio američku književnost, Ernest Hemingvej bavi se problemima rata, smrti, hrabrosti i ljubavi, koje dobrim delom obrađuje i na osnovu svojih iskustava, prenosi buka.com.

Među njegovim zapaženijim delima je i poluautobiografski roman "Zbogom oružje". Ironijom sudbine, Hemingvej je život skončao pucnjem iz puške, ali ne na nekom od frontova ratova u kojima je učestvovao, nego od vlastite ruke.

Slavni pisac patio je od teških depresija zbog kojih je presudio sebi 1961. u 62. godini života. Od kliničke depresije patila je i njegova sestra Ursula koja se predozirala pet godina nakon njegove smrti.

Šesnaest godina nakon piščeve smrti život je pucnjem sebi oduzeo i brat Lester kada je saznao da će zbog dijabetesa ostati bez obe noge.

Čuveni pisac Ernest Hemingvej Foto: Wikipedia/public domain

Dinastija Habzburg

Šest vekova duga istorija aristokratske porodice Habzburg, jedne od najvažnijih kraljevskih dinastija u Evropi, trebalo bi da bude dovoljna za stvaranje razgranate loze naslednika, ali u slučaju Habzburgovaca našlo se tu i tragičnih trenutaka.

Ženidbom svoje rođake Elizabete od Bavarske, austrijski car Franc Jozef I potomstvu je obezbedio sklonost mentalnim bolestima, kakvima je Elizabetina porodica obilovala. Pripisuje se to i preranoj smrti Rudolfa, njihovog jedinog sina i naslednika prestola, koji je sa 17-godišnjom ljubavnicom Meri Večer, život oduzeo 1889. u njegovom lovačkom domu.

S druge pozicije u redu za nasleđivanje, presto preuzima Franc Ferdinand, čiji se otac Karl Ludvig, mlađi brat Franca Jozefa I, odrekao svog prvenstva u korist sina.

Franc Ferdinand nauživao se putovanja širom sveta, a život je skončao 1914. u Sarajevu, u atentatu koji je pokrenuo Prvi svetski rat.

Franc Ferdinand sa suprugom u Sarajevu 28. juna 1914. neposredno pre atentata. Foto: Arhivska fotografija

Kraljevska dinastija Grimaldi

Postoji legenda da je u 13. veku bačena kletva na brakove kraljevske porodice Grimaldi, koja vlada državom Monako. Njih je prema priči proklela mlada devojka koju je navodno silovao princ Renije I, pa je iz osvete postala veštica i bacila kletvu.

Grimaldijeve su zaista pogađale bračne krize jedna za drugom, ali prokletstvo se proširilo i van kruga loših brakova. Od trenutka pogibije princeze Grejs Keli, koja je stradala 1982. u tajanstvenoj automobilskoj nesreći, monašku kraljevsku porodicu nisu prestali da pogađaju skandali.

Očinstva, vanbračna deca i pobačaj princeze Grejs pre braka s Renijeom III, samo su deo materijala koji je punio tabloide i šokirao duž Azurne obale.

Život mlađe ćerke princeze Grejs, Stefani, obeležen je neuspelim vezama i brakovima. Nakon više kratkih veza, Stefani se skrasila u braku sa svojim telohraniteljem, s kojim je već imala dvoje dece, ali brak je potrajao nešto više od godinu dana. Nakon toga niže afere, a s instruktorom skijanja dobija i ćerku. Nakon što je otac izbacuje iz kneževine, spominje se još brak s mlađanim portugalskim trapezistom koji je potrajao tek nekoliko meseci.

Starija princezina ćerka Karolina ostala je udovica s troje dece nakon što joj je drugi muž Stefano Caziragi poginuo 1990. u pomorskoj nesreći na gliseru.

Porodica Brando

Nevolje porodice Brando započele su s Marlonovom prvom suprugom Anom Kašfi, koja je nakon rođenja njihovog sina Kristijana postala zavisna od alkohola i droge. Lošoj sreći tu nije kraj, pa godine 1990. u dnevnom boravku Marlonove kuće na Beverli Hils, Kristijan ubija Daga Droleta, ljubavnika svoje polusestre Čejen.

Od desetogodišnje kazne koja mu je dosuđena za ubistvo s predumišljajem, u zatvoru je proveo šest godina.

Godinu dana pre nego je pušten na slobodu, Čejen je izvršila samoubistvo zbog depresije iz koje se nije izvukla nakon Droletove smrti. Imala je 25 godina. Sam Kristijan umro je od upale pluća 2008. godine sa 49 godina.

Glumac Marlon Brando Foto: Wikipedia / Columbia Pictures

Porodica Onazis

Udovica ubijenog američkog predsednika Džona F. Kenedija, Džeki Kenedi, udala se 1968. godine za grčkog brodarskog tajkuna Aristotela Onazisa, i kako mnogi veruju, donela ovoj porodici prokletstvo Kenedijevih.

U avionskoj nesreći, koje su bile kobne za mnoge Kenedijeve, poginuo je 1973. Aristotelov jedini sin Aleksandar. Njegovu smrt, majka Atina Marija Livanos nije mogla da prežali, pa je sebi oduzela život godinu dana kasnije.

Zbog respiratornih problema 69-godišnji Aristotel umire 1975. godine, a njegova ćerka Kristina umire 1988. usled srčanog udara uzrokovanog depresijom.

Porodično bogatstvo Onazisa, ali i bojazan od prokletstva ostalo je na jedinoj naslednici, Kristininoj ćerki Atini, prenosi buka.com.

Porodica Rokefeler

Bogatstvo porodice Rokefeler počinje da se gomila 1870. kada je Džon D. Rokefeler osnovao naftnu kompaniju Standard Oil. Prva tragedija pogađa ih početkom 1951. godine, kada Vinifred Rokefeler Emeni oduzima svoj i život svoje dvoje dece.

Loša sreća pratila je i Majkla Rokefelera na ekspedciji u Novoj Gvineji 1961. Prerana smrt sustigla ga je kada je krenuo da traži pomoć za prevrnuti brod na kojem je plovio sa holandskim antropologom Reneom Vasingom.

Telo mu nikad nije pronađeno, a nagađalo se da se utopio od iscrpljenosti, da ga je napao morski pas ili krokodil, ali i da su ga ubili i pojeli kanibali.

Majkl je bio peto dete Nelsona Rokefelera, bivšeg guvernera Njujorka čija je smrt 1979. godine takođe izazvala kontroverze.

Iako se isprva govorilo da je umro od srčanog udara u svojoj kancelariji, kasnije je objavljeno da je tada 70-godišnjaka smrt sustigla u stanu, u kojemu je sa njim bila i njegova 25-godišnja pomoćnica.

Nelsonov stariji brat Džon Dejvison Rokfeler poginuo je u saobraćajnoj nesreći u Njujorku, godinu dana ranije. Poslednji tragičan slučaj ove porodice dogodio se 2014. kada je pilotirajući avionom iznad Njujorka život izgubio lekar Ričard Rokefeler.

Porodica Ginis

Osnivaču pivske kompanije Arturu Ginisu od 21 deteta umrlo je njih 11, ali s obzirom da je vreme radnje 16. vek, s vrlo visokom stopom smrtnosti dece, prokletstvo Ginisovih spominje se tek od prošlog veka.

Potomci su mu završavali kao alkoholičari i po mentalnim ustanovama, a sredinom 50-ih Lord Mojn je stradao od terorista. Godine 1966. Patrik Braun se vozio kroz crveno svetlo i poginuo usled udara u kombi.

Dvanaest godina kasnije Henrijeta Ginis biva povređena u saobraćajnoj nesreći, u kojoj je poginula ljubav njenog života, nakon čega se i sama bacila s mosta.

U sedamdesetima, Denis Ginis uhapšen je i optužen za pretnju vatrenim oružjem. Pušten je uz kauciju i ubrzo pronađen mrtav u svom domu.

U saobraćajnoj nesreći Džon Ginis je izgubio jednog sina, dok je drugi povređen. Od osamdesetih do 2007. troje Ginisovih nesrećnih potomaka umrlo je od predoziranja.

(Telegraf.rs/buka.com)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Više sa weba

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA