Baba Vanga najavila mračnu jesen: Navodno nas čeka prava katastrofa do kraja 2025.

S. K.
S. K.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 5

Dok leto polako ustupa mesto jeseni, mnogi sa mešavinom radoznalosti i straha iznova tumače zagonetne izjave Baba Vange, slepe bugarske mističarke.

Iako je preminula 1996. godine, njene vizije, često kriptične i otvorene za diskusiju, nastavljaju da intrigiraju, prenosi Net.hr.

"Dvostruka vatra"

Za 2025. godinu, a posebno mesece koji slede nakon leta, njene vizije - odnosno tumačenja istih - posebno su uznemirujuća i obuhvataju sve: od prirodnih katastrofa i političkih previranja do tehnoloških otkrića koja bi mogla zauvek promeniti čovečanstvo.

Baba Vanga je, navodno, govorila o “dvostrukoj vatri koja će se istovremeno dići s neba i zemlje”, a tumačenja ove jezive fraze su brojna. Neki veruju da se radi o metafori za razorne požare koji će, podstaknuti klimatskim promenama, harati planetom, u kombinaciji s vulkanskim erupcijama.

Drugi strahuju od doslovnijeg scenarija - udara asteroida ili snažne solarne baklje koja bi mogla spržiti Zemlju.

Baba Vanga proročica Bugarska Foto: Wikimedia/Пакко

"Slomljena ujedinjena ruka"

Pored vatre, Vanga je za 2025, navodno, najavila i niz drugih prirodnih katastrofa. Pominju se razorni zemljotresi i poplave širom sveta, s posebnim naglaskom na veliku katastrofu u Aziji.

S obzirom na to da se takvi događaji retko dešavaju izolovano, jesen bi mogla doneti period pojačane seizmičke i klimatske nestabilnosti, ako je verovati vizijama mističarke iz Bugarske.

Na geopolitičkom planu, jesen 2025. mogla bi takođe da predstavlja prekretnicu. Vanginu viziju o “slomljenoj ujedinjenoj ruci, gde svaka ide svojim putem“ mnogi tumače kao znak raspada velikih saveza, poput NATO-a ili Evropske unije.

Rastuće tenzije unutar zapadnog bloka, kao i sve veći jaz između Istoka i Zapada, daju težinu ovoj mračnoj viziji. Vanga je, navodno, najavila i izbijanje novog, razornog sukoba u Evropi, koji će “uništiti stanovništvo”.

Baba Vanga Printskrin: Youtube

"Prvi kontakt"

Možda najzagonetnija najava za 2025. godinu govori da će se čovečanstvo približiti znanju koje “nije želelo da ima”. Vanga je navodno rekla: “Ono što se otvori, ne može se zatvoriti”. Mnogi ovo povezuju sa razvojem veštačke inteligencije, genetskog inženjeringa i biotehnologije.

Pored ratova i katastrofa, Vanga je navodno predvidela i globalni ekonomski slom, što se poklapa sa aktuelnim strahovima ekonomista koji upozoravaju na krhkost globalnog finansijskog sistema.

Kao da sve to nije dovoljno, vizije za 2025. sadrže i jedan potpuno bizaran element - kontakt sa vanzemaljcima. Prema jednoj interpretaciji, do prvog “zvaničnog kontakta” doći će tokom velikog sportskog događaja, što će svet ostaviti u šoku i neverici.

S druge strane, Vanga je najavila i pozitivne naučne pomake. Navodno nas u 2025. očekuje revolucija u medicini, sa usavršavanjem procesa uzgajanja ljudskih organa u laboratorijama, što bi moglo spasiti milione života. Takođe se pominje i otkriće novog, čistog i gotovo neiscrpnog izvora energije.

(Telegraf.rs)

Video: Da vidite šta ostavlja za sobom: Podseća pomalo na prase, krticu, glavni je arhitekta u prirodi

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Više sa weba

Komentari

  • Јован

    9. septembar 2025 | 11:16

    Шта каже за текму вечерас зна ли се шта???

  • Невена

    9. septembar 2025 | 10:38

    Каква "катастрофа" ако су све одличне вијести?! Распад НАТО и ЕУ је сјајна вијест и то се да наговијестити и без ових чири бу, чири ба будала ....

  • Tihi

    9. septembar 2025 | 10:26

    Vide li ta baba nekad sto lepo il samo kataklizme? Baba ko baba.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA