ODMAH JE OTPUŠTEN! Radnik, navodno, zbog ovoga dobio otkaz: "Pogledajte koliko dugo je boravio u toaletu"

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Pažnju nemačke javnosti, proteklih dana, okupira nesvakidašnja priča koja kruži društvenim mrežama, prenosi Heute.

Sve je počelo objavom, navodno, službenog dokumenta o otkazu jednom radniku. Datiran je 16. oktobra i navodi da je zaposleni, prema evidenciji, u tri navrata “proveo između 42 i 48 minuta u toaletu”.

Stvarna priča ili provokacija?

Poslodavac je, navodno, reagovao momentalno - i uručio mu otkaz bez zakonskog roka, uz obrazloženje da su “duge pauze izazvale kašnjenja i dodatno opterećenje kolega“.

U ovom trenutku, nije moguće proveriti autentičnost dokumenta (originalni izvor više nije dostupan), pa se mnogi pitaju da li je reč o stvarnoj priči ili viralnoj-provokaciji.

Stručnjak za radno pravo, dr Herman Glojštajn, kaže da je duže zadržavanje u toaletu moguće smatrati povredom radne obaveze, ali samo ako zaposleni koristi to vreme za privatne aktivnosti.

“Ako neko u toaletu odmara, koristi telefon ili jednostavno izbegava posao, poslodavac ima pravo da reaguje. Ali, fiziološke potrebe su nedodirljive“, objasnio je.

Žena otkaz poruka Foto: Shutterstock/Pormezz

Možda zvuči smešno, ali...

Prema njegovim rečima, otkaz bez zakonskog roka predstavlja “najstrožu sankciju“ u radnom odnosu i zahteva nepobitne dokaze. A, kako dodaje - postavljanje kamera u toaletima ne dolazi u obzir, jer bi to bilo grubo kršenje prava na privatnost.

I dok mnogi ovu priču doživljavaju kao satiru, stručnjaci upozoravaju - zvuči smešno, ali preduge pauze mogu izazvati probleme, ukoliko ih poslodavac proceni kao zloupotrebu radnog vremena.

Jedno je sigurno, u Nemačkoj se povela ozbiljna rasprava o tome gde prestaje fiziološka potreba, a počinje “skrivena pauza”.

(Telegraf.rs)

Video: Ova maca pliva kao Nađa Higl: A mislili ste da mačke ne vole vodu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Više sa weba

Komentari

  • Neko

    6. novembar 2025 | 17:32

    Radim u jednoj firmi u Sloveniji i ovo se desilo kolegi koji je vrsijo veliku nuzdu 30 min. Sef ga je kaznijo plavom kovertom. Inace tri plave koverte ili kako slovenci kazu opomin-upozorenje, znace otkaz.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA