Ovako izgleda farma botova u Kini, gde se fabrikuju lajkovi, pregledi na internetu i komentari (VIDEO)

Ova farma kliktača nije jedina ovakve vrste u Kini...

  • 2

Preko 10.000 telefona korišćeno je na ovoj farmi botova u Kini, a na rezultatima iste verovatno mogu da pozavide drugi botovski garnizoni širom sveta.

BOTOVI SU STIGLI NA FACEBOOK MESSENGER: Evo šta ćemo sada moći da radimo (FOTO)

U ovakvom jednom okruženju, odnosno kancelariji, operateri upravljaju sa desetinama hiljada mobilnih telefona, koji rade naizgled potpuno samostalno i nezavisno, praveći lažne preglede na društvenim mrežama i Jutjubu, lajkujući i komentarišući određene sadržaje, na osnovu kojih "tamo neko" zarađuje mnogo novca.

Jedan ruski mladić posetio je jednu od farmi botova u Kini. Ispostavilo se da ako želite da pokrenete biznis gde ocenjujete gomilu aplikacija i pišete lažne recenzije, ne možete da varate da imate gomilu telefona, već zaista morate fizički da ih imate. I to je ono što se vidi na videu: soba puna telefona koja nemilosrdno ocenjuje aplikacije i piše komentare, jer sve u životu (a naročito na internetu) je laž.

Tako da ne treba da čudi otkud milionski klikovi na pojedinim Jutjub pregledima, otkud hiljade lajkova na recenzijama pojedinih aplikacija ili pak komentara na važne svetske i domaće događaje.

Ova farma "kliktača" nije jedina ovakve vrste u Kini, stoga možete da zamislite kolika i kako moćna je to mašinerija.

Pogledajte video i uverite se i sami:

Daljinac baner

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Тутор

    15. maj 2017 | 21:49

    Ту ове наше певаљке купују прегледе на Youtube-у.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA