Prvenac Nastasića, Laciju derbi Rima (VIDEO)

Novopečeni srpski reprezentativac osigurao pobedu Fiorentini, na "Olimpijskom stadionu" tri pogotka i dva crvena kartona

• 0

Ponovo je naš strelac u italijanskom fudbalskom prvenstvu. Fiorentina je pobedila Čezenu u Firenci (2:0), a srpski reprezentativac Matija Nastasić, koji 28. marta puni 19 godina, postigao je drugi gol, svoj prvenac u ljubičastom dresu, u kojem se ustalio u odbrambenoj liniji. Mladom Valjevcu, nekadašnjoj Partizanovoj nadi, koji je prošle nedelje debitovao za državni tim na međunarodnom turniru na Kipru, ovo je prva sezona u inostranstvu. Adem Ljajić nije bio u timu Fiorentine.

Fiorentina 2-0 Cesena by goalsarena2012-2

U derbiju Rima na" Olimpijskom stadionu" Lacio je kao gost savladao Romu 2:1. Tako je prekinuo crnu seriju od 13 utakmica bez pobede kad je njegov večiti rival domaćin (8 pobeda "vučice", 5 remija). Lacio je bio uspešniji sa istim rezultatom i u prvom delu sezone, a tada je pobedonosni pogodak postigao nemački napadač Miroslav Kloze u trećem minutu nadoknade vremena. Pre toga Roma je imala 5 uzastopnih pobeda u međusobnim susretima (4 u prvenstvu, jednu u kupu).

Na terenu je, kako se i očekivalo, bilo žustro. Roma je ostala s igračem manje već u 7. minutu, pošto je isključen holandski golman Marten Stekelenburg, koji je skrivio penal. Umesto njega na gol je stao Rumun Bogdan Lobonc, a iz igre je prinudno izašao mladi Argentinac Erik Lamela.

S bele tačke siguran je bio Brazilac Ernanes, koji je iskoristio jedanaesterac i u prošlom derbiju. Roma je ipak uspela da izjednači samo šest minuta kasnije preko napadača Fabija Borinija. Pobedu Laciju doneo je kapiten Stefano Mauri u 62. minutu, pošto se iskrao protivničkoj odbrani na centaršut iz slobodnog udarca.

Do kraja je i Laciju isključen igrač. Argentinski defanzivac Lionel Skaloni dobio je drugi žuti karton u 86. minutu.

Leče i Đenova podelili su bodove (2:2). U domaćem timu ceo meč odigrao je Nenad Tomović, a kod gostiju je Boško Janković zamenjen u 73. minutu.

I u duelu Udineze i Atalante nije bilo pobednika, a ni golova. Dušan Basta je za "crno-bele" iz Udinea igrao do 84. minuta.

Sijena je ostvarila važnu pobedu u borbi za opstanak. Savladala je Kaljari 3:0. Željko Brkić, njen golman, i dalje se oporavlja od operacije.

Novara je bila nadomak boda u Bolonji, ali je domaćin pobedio s 1:o golom Akvafreske u 82. minutu. Marko di Vajo u 19. minutu nije iskoristio penal za Bolonju. Srpski internacionalac Ivan Radovanović odigrao je ceo meč za Novaru.