Sampdorija bez Mihe doživela debakl, Napolijev preokret protiv Lacija! (VIDEO)

Ekipa iz Đenove na domaćem terenu poražena od Intera sa čak 4:0, dok je u Napulju domaća ekipa posle preokreta savladala Lacio sa 4:2

• 0

Ekipa Intera posle pet mečeva bez pobede zabeležila je trijumf. Tim iz Milana slavio je na gostovanju protiv Sampdorije, koju zbog suspenzije sa klupe nije predvodio Siniša Mihajlović, rezultatom 4:0.

Na ovaj način Inter je zadržao poziciju koja vodi u Ligu Evrope, dok se Đenovljani nalaze daleko od zone ispadanja. Gosti su sjajno otvorili meč pogotkom Mauro Ikardija u 13. minutu posle asistencije Rodriga Palasija.

Domaća ekipa je samo pet minuta kasnije imala priliku da se vrati u meč, ali je Maksi Lopez promašio jedanaesterac. Dva minuta posle toga, Eder je dobio crveni karton i time srušio nade Sampdorije da može da se vrati u meč. Do kraja utakmice Inter je zahvaljjujči Samjuelu, Palasiju i opet Ikardiju uspeo da demolira domaću ekipu. Za tim iz Đenove drugih 45. minuta je odrigao Nenad Krstičić

Posle poraza od Parme, Napoli se vratio na pobednički kolosek. Napolitanci su na svom terenu posle preokreta savladali neugodni Lacio sa 4:2.  Gostujuća ekipa je povela preko Seada Lulića u 21. minutu, ali ovaj pogodak je samo trgnuo igrače domaće ekipe.

Izabranici Rafe Beniteze su prvo došli do izjednačenja preko Mertensa u 41. minutu, da bi Iguain u drugom delu igre sa tri pogotka doneo pobedu svom timu. Gosti su do kraja uspeli samo da smanje rezultat preko Onazija.