Kad se Murinjo brani tu nema gola: Čelsi srušio Liverpul! (VIDEO)

Pogotcima Dembe Ba i Vilijana, Čelsi na Enfildu savladao Liverpul i tako im značajno smanjio šanse da posle 24 godine osvoje titulu

• 9

Fudbaleri Liverpula više ne drže sudbinu prvaka Engleske u svojim rukama. Crveni su na svom stadionu poraženi od Čelsija rezultatom 2:0.

Liverpul sada ima dva boda više od Čelsija i šest od Mančester Sitija, ali i dve utakmice više od tima iz Mančestera. Ukoliko građani i tim sa Enfilda budu imali isto bodova, šampion će biti Siti zbog bolje gol razlike i boljeg međusobnog skora.

Trenutak odluke desio se u nadoknadi vremena prvog poluvremena, kada je Demba Ba iskoristio veliku grešku Stivena Džerarda i doneo prednost svom timu. Tokom svih 90 minuta, domaći tim je imao terensku inicijativu, ređale su se šanse ispred gola Švarcera, ali je Australijanac ostao nesavladan.

Pokušavali su Suarez, Staridž, Sterling, Kutinjo, Džerard, ali odbrana Čelsija je izdržala sve nalete. Konačan rezulat postavio je Vilijan u nadoknadi vremena kada su Brazilac i Tores izašli sami pred Minjolea.