Vanzemaljac Mesi sa pet golova izmasakrirao Bajer!!! (VIDEO)

Najbolji igrač sveta je prvi u istoriji Lige šampiona sa pet golova na jednom meču, a Barsina pobeda od 7:1 jedna od najubedljivijih

• 0

Najbolji igrač sveta i najbolji tim sveta su dokazali još jednom da im nema premca! Predvođena petostrukim strelcom Leo Mesijem, Barselona je razbila Bajer Leverkuzen u paramparčad u revanšu osmine finala Lige šampiona - 7:1!!! Mesi je postao prvi igrač istoriji takmičenja koji je postigao pet golova na nekom meču najkvalitetnijeg kluspkog takmičenja.

Čudesni Argentinac je po ko zna koji put potegao za magijom iz šešira i opet opčinio planetu i sve ljude koji makar i površno prate fudbal. Sa kojom lakoćom je sekao odbranu "aspirindžija" i matirao golmana Lenoa, pa to ne može da se opiše. Levom, desnom, lob udarci, driblinzi... Radio je šta je hteo sa nemoćnim Nemcima. Kanonadu je otpočeo begom odbrani rivala i lepim lob udarcem levom nogom sa ivice šesanesterca. Nastavio je tako što je promešao odbranu Nemaca i opet levicom pogodio donji suprotan ugao Lenoovog gola. To je bilo sve do poluvremena. Osvežio se pa u drugom delu nastavio da teroriše nesrećne goste...

Slično kao i kod prvog gola, u 50. minutu je izbegao ofsajd zamku, izašao pred golmana i opet ga lobovao! Ovoga puta desnom nogom. Prošlo su osam minuta i opet Mesi baca u očaj golmana Lenoa. Odigrao je dva dupla pasa i iz mrtvog ugla stigao do četvrtog gola. Treći put u dresu Barse je postigao poker. Nije se ni tu zaustavio. Odlučio je da uđe u istoriju! Bilo je igrača koji su postizali po četiri gola. Mesi nije želeo da bude samo jedan od njih. Ljubomorno je odlučio da postane prvi as u istoriji takmičenja koji je na jednom meču dao pet golova. Čekao je na to do 85. minuta kada je "plasirkom" sa ivice šesanesterca po peti put matirao golmana Bajera. Preko 90.000 navijača je složno zapevalo: "Mesi, Mesi, Mesi!!!" Oni su bili svedoci nečega što niko nikada nije video... Leo Mesi im je pružio noć za nezaborav.

U Mesijevu simultanku svoje ime udenuo je i rezervista Kristijan Teljo. Novo čudo iz Barsine fabrike talenata je postigao dva gola posle prodora po levom krilu. Kao da mu je 30 godina, a ne tek 20 leta... Ali, Mesi mu je pokupio svu slavu. Biće vremena za Telja...

Argentinac je pred rušenjem još jednog rekorda. I to sopstvenog! Sa ukupno 12 golova u dosadašnjem delu sezone je ubedljivo prvi strelac takmičenja. Fali mu još jedan da nadmaši svoj učinak iz prošle sezone, Puškašev (sezona 1959/60) i Van Nistelrojev (2002/03). Ako postigne više od 12 golova, postaće aposlutni vladar i u ovoj kategoriji. Ima li ovaj momak granice?

Barsa sa ukupnih 10:2 ide četvrtfinale i šalje strašnu poruku rivalima da je sposobna da postane prvi tim koji je odbranio pehar sa ušima.

Barselona - Bajer Leverkuzen 7:0 (prvi meč 3:1) - dalje ide Barselona

(Mesi 25, 42, 50, 58, 85, Teljo 55, 62 - Belarabi 90)

Stadion i gledaoci: "Kamp Nou" u Barseloni (98.00.)

Sudija: Sven Odvar Moen (Norveška)

BARSELONA (4-3-3): Valdes - Dani Alves, Pike, Maskerano, Adrijano (od 63. Munijesa) - Buksets, Ćavi (od 53. Keita), Inijesta (od 53. Teljo) - Pedro, Mesi, Fabregas

BAJER (4-4-2): Leno - Kastro, Švab, Toprak, Kadlec - Rolfs, Bender (od 55. Širle), Rajnarc, Renato Augusto (od 68. Ozcipka) - Kisling, Derdijok (od 55. Belarabi)

Top 10 strelaca Lige šampiona (od 1992/93)