DUPLA KRUNA BAJERNA: Bavarci srušili Dortmund posle produžetaka!

Golovima Robena i Milera u drugom produžetku aktuelni šampion Nemačke savladao Borusiju rezultatom 2:0

• 3

Bajern je suvereni vladar Nemačke! Golom Arjena Robena u 107. i Tomasa Milera u 123. minutu aktuelni šampion Nemačke savladao je Borusiju iz Dortmunda rezultatom 2:0 i tako osvojio duplu krunu u 97. finalu nemačkog kupa.

Posle 90 minuta na Olimpijskom stadionu u Berlinu nije bilo golova, ali je onda posle jedne greške, najpre Vajdenfelera, a potom i Piščeka, Roben pogodio iz neposredne blizine za veliko slavlje Bavaraca koji su u ovom meču bili oslabljeni neigranjem Mandžukića zbog sukoba sa Gvardiolom.

Konačan rezultat postavio je Tomas Miler na samom isteku drugog produžetka.

Međutim, imaće Milioneri veliki prigovor na sudiju koji je po svemu sudeći oštetio četu Jirgena Klopa početkom drugog poluvremena kada je Humels prebacio loptu iza linije, ali gol nije priznat.

Srpski reprezentativac i nekadašnji vezista Partizana Miloš Jojić odigrao je 83. minuta finalnog meča i ostavio je solidan utisak.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!