Partizan trijumfom završio sezonu! (VIDEO)

Crno-beli pogotcima Danka Lazovića i Beko Fofane savladali Čukarički u poslednjem kolu Jelen Superlige

• 0

Fudbaleri Partizana završili su ovu sezonu u Jelen Superligi pobedom. Crno-beli su na domaćem terenu pobedili Čukarički rezultatom 2:0.

Pogotke na utakmici postigli su Danko Lazović u 73. minutu i Beko Fofana u 94. minutu. Na ovaj način klub iz Humske je uspeo da smanji prednost Crvene zvezde koja je već osvojila šampionsku titulu na jedan bod.

Partizan: Živković, Luka (od 80. Gulan), Ostojić, Stanković, Volkov, Ninković (od 64. Malbašić), Brašanac, Marković, Ilić, Lazović, Grbić (od 83. Fofana).

Čukarički: Ristić, Janković, Pjasentin, Ostojić, Brežančić, Radovanović, D. Srnić, Matić, Bojić, Dimić (Boljević 55. minut), Pavlović.

Pred oko pet hiljada gledalaca, Marko Nikolić je izveo kombinovani sastav i pružio priliku nekim igračima sa manjom minutažom. U jednoj otvorenoj utakmici, u prvom poluvremenu i jedna i druga ekipa su imale svoje šanse, ali ih nisu iskoristili.

Šansu da donesu prednost domaćoj ekipi imali su Grbić, Luka i Lazović, dok je tim sa Banovog Brda mogao do vođstva preko Matića, Srnića i Pavlović.

U drugom poluvremenu nastavljena je slična priča kao iz prvog. Obe ekipe su više razmišljale više o postizanju gola, nego o odbrani. Nagrada za otvorenu igru crno-belih stigla je u 73. minutu preko Danka Lazovića, koji iskoristio veliku grešku Radovanovića.

Pogotku Lazovića je usledila pogođena stativa Petra Grbića, kao i dobra prilika za Predraga Luku. Do kraja nadoknadnog nisu viđena veće uzbuđenja uprkos pokušajima gostiju da stignu do boda, a onda je Beko Fofana postavio konačan rezultat.