FINALE IZ MINUTA U MINUT, KRAJ: Nemačka - Argentina 1:0 (FOTO) (VIDEO)

Panceri su golom Gecea stigli do četvrte titule prvaka sveta u fudbalu

• 1
SP, finale, fudbalska reprezentacija Nemačke, ekipa, slavlje Foto: AP/Tanjug

Nemačka je šampion sveta! Golom Gecea u 113. minutu Panceri su sa 1:0 savladali Argentinu, a ovoj je tekstualni prenos finala iz minuta u minut.

122. minut - KRAJ MEČA!

120. minut - Mesi pokušava iz slobodnog udarca, ali šalje loptu visoko preko gola!

117. minut - Mesi glavom pokušava posle centaršuta Roha, bez većih opasnosti po Nojera.

113. minut - GOOOOOOL! Nemačačka vodi golom Gecea, koji je sjajno reagovao na asistenciju Širlea i savladao Romera! Video ovog gola pogledajte OVDE!

108. minut - Posle duela sa aguerom Švajnštajger je zaradio posekotinu na licu. Na kratko je izašao iz igre, ali se posel ukazane pomoći vratio na teren.

105. minut - Idemo u drugi produžetak, tempo je opao, igrači se žale na grčeve.

97. minut - Palasio je pokušao da lobuje Nojera u situaciji jedan na jedan, ali lopta odlazi metar pored gola!

91. minut - Velika šansa Nemce! Istakao se Romero, koji je odbranio dva udarca Širlea!

90+3. minut - Ricoli je označio kraj meča idemo u produžetke!

88. minut - Klose izlazi iz igre u igru ulazi Gece.

81. minut - Ozil sjajno sa boka upošljava Krosa na 17 metara, koji iz prve po zemlji šutira pored gola!

74. minut - Mesi dribla u svom stilu, šutira sa desne strane, ali pored Nojerovog gola.

63. minut - Dva žuta kartona za Argentince, Aguera i Masčerana zbog oštrih startova.

59. minut - Klose šutira glavom, ali lak posao za Romera!

55. minut -Novi nokaut! Nojer je prilikom istrčavanja žestoko udario Iguaina, kojem j ukazana lekarska pomoć! Video pogledajte OVDE!

47. minut - Mesi ovo ne maši, ali ovog puta jeste! Argentinac je u situaciji jedan na jedan sa Nojerom iskosa sa leve strane šutirao u suprotni ugao, ali neprecizno!

45+2 minut - Sudija Nikola Ricoli označio je kraj prvog poluvremena.

45+1 minut - Stativa!!! Nemci su bili najbliži golu! Hovedes je bio najviši u skoku posle kornera, ali je Romero imao sreću!

43. minut - Kros slabo šutira sa ivice kaznenog prostora, Romero hvata loptu! Posle greške Masčerana Nemci su preuzeli loptu, Ozil je odlično proigrao samog Krosa, posle čega je Kros šutirao!

42. minut - Nemci imaju više loptu u posedu, ali Argentinci konkretniji!

40. minut - Mesi u šansi! Prošao je pored jednog igrača Nemačke, proturio loptu pored Nojera, ali nije uspeo da je ubaci u mrežu, jer su ga sustigla dvojica Nemaca i otklonila opasnost!

37. minut - Širle preti Romeru, koji je spasao gol! Najbolja šansa za Nemce na meču!

31. minut - Prva izmena Leva! Kramer koji je prethodno ušao u startnu postavu u poslednjem trenutku zbog povrede napušta teren, a ulazi Širle!

30. minut - Poništen gol za Argentinu! Iguain je zatresao mrežu, ali se prethodno našao u ofsajdu kada je pas ka njemu pas uputio Laveci! VIdeo pogledajte OVDE!

28. minut - Lam je pokušao da uposli Milera, koji je za malo bio u ofsajdu!

21. minut - Ogromna šansa za Argentinu!!! Loptaje došla do Iguaina posle greške Krosa, ali je on u situaciji jedan na jedan šutirao pored gola!!! Video ove šanse pogledajte OVDE!

17. minut - Novi problem za Leva! Kramer je posle duela sa Garajom pao na zemlju. Posle ukazane lekarske pomoći se ipak vratio na teren!

11. minut - Posle udarca Biglije, jedan Nemac se dobro postavio u bloku. Prvi korner za Argentinu. Bez opasnoti po Nojera.

7. minut - Prvi korner na utakmici za Nemce, ali bez prilike posle centaršuta Milera, Romero hvata loptu.

Veliko finale je počelo.

4. minut - Prvi udarac Argentine. Inuain je pokušao iz kontre, ali je njegov udarac završio pored gola Nojera.

Problemi za Leva pre početka finala. Umesto Kedire, zbog bolova u listu u startnu postavu Nemaca uvršten je Kramer.

SASTAVI:

Nemačka: Nojer, Humels, Hovedes, Boateng, Kramer (od 31. minuta Širle), Švajnštajger, Lam, Ozil, Kros, Miler, Klose (od 88. minuta Gece).

Argentina: Romero, Zabaleta, Biglija, Garaj, Demikelis, Roho, Masčerano, Laveci (od 46. minuta Aguero), Perez (od 86. minuta Gago), Iguain (od 78. minuta Palasio), Mesi..

VIŠE O OVOJ VESTI ČITAJTE NA NAŠEM SPECIJALU POSVEĆENOM MUNDIJALU U BRAZILU!

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!