Lazović pogodio za novi remi Zvezde u Belgiji!

Sjajni vezista već u 50. minutu anulirao prednost domaćina, koji su poveli golom nesuđenog pojačanja crveno-belih - 1:1

• 8

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa pripremim mečevima kako bi se što bolje spremili za odbranu krune. Posle remija sa Genkom (1:1), naredni protivnik crveno-belih u Belgiji bio je Mehelen koji sa klupe predvodi bivši stručnjak sa Marakane Aleksandar Janković.

Iako su nakon prvih 45 minuta gubili rezultatom 1:0, zahvaljujući srećnim golom nekadašnjeg Zvezdinog pika Miloša Kosanovića, srpski šampion je odličnom igrom u drugom delu uspeo da izjednači preko Lazovića i ostane neporažen na četvrtom pripremnom meču - 1:1 (0:1).

Zvezda je bila bolji rival tokom čitavog meča i pravo je čudo što nisu uspeli da zabeleže trijumf. Rakić, Gavrić i Lazović su stvarali glavobolju domaćinu, koji je pored gola samo još pogodio prečku Kahrimanovog gola, a treba istaći i odličnu partiju mladog štopera Lazića. Gol protiv Genka i današnja rola verovatno će mu kupiti ostanak u timu, a ne slanje na pozajmicu.

Crveno - beli su bolje otvorili duel koji je sa tribina posmatralao oko 7.000 gledalaca, kao i nekadašnji fudbaler ovog kluba, a sada Anderlehta, Luka Milivojević. Već u drugom minutu Milijaš je izveo opasan korner, da bi kapiten Zvezde zapretio u 11. minutu. odličnu priliku imao je i Gavrić u 17. minutu.

Sjajno je Rakić, za kojeg je Genk pokazao interesovanje, oduzeo loptu odbrani Mehelena i servirao novajliji Gavriću koji nije bio precizan sa 13 metara. Šutirao je preko gola. Domaćin je prvu priliku imao u 23. minutu kada su pogodili prečku Kahrimanovog gola, a ubrzo nakon toga sudija je prekinuo igru kako bi se fudbaleri osvežili.

Pauza je očigledno više odgovarala Mehelenu koji je poveo u 31. minutu preko pomenutog Kosanovića. Izveo je Kosanović slobodan udarac, lopta je u živom zidu udarila nekog, promenila pravac i prevarila Kahrimana. Nekoliko trenutaka kasnije Zvezda je mogla do izjednačenja, ali je Rakić šutirao glavom iznad prečke, što je i bila poslednja prilika u prvom poluvremenu.

Već na početku drugog dela, Zvezda je izjednačila preko raspoloženog Lazovića. Milijaš je centrirao, Rakić glavom dodao do Lazovića koji je levom nogom iz voleja šutirao pod prečku. I posle izjednačujućeg gola, crveno-beli su nastavili ka atacima. Isticao se Gavrić, koji je imao dve prilike i jednu dobru asistenciju ka Rakiću.

Zvezda je do vodećeg gola mogla u 70. minutu, ali se Mijailović nije proslavio. Tačnije, golman Mehelena je odbranio udarac levog beka crveno-belih koji su mogli biti kažnjeni četiri minuta kasnije. Do kraja je viđena još jedna šansa Mehelena i opasna kontra Zvezde, ali se rezultat nije menjao.

Treba pomenuti i to da su crveno-beli oslabljeni neigranjem omladinaca Jovića, Rajkovića, Jovanovića i Ristića koji su nešto ranije igrali protiv Ukrajine na EP u Mađarskoj.

Za Zvezdu su u prvom poluvremenu nastupali: Kahriman, Petković, Pavićević, Lazić, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Savićević, Gavrić, Lazović, Rakić, dok su u drugom poluvremenu ušli: Gogić, Despotović, Đorđević i Karaklajić.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!