KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Šok na Maksimiru, het trik Dembe za prolaz Bešiktaša (VIDEO)

Ruski tim tek u finišu postigao dva gola koja su mu obezbedila plasman u 4. kolo kvalifikacija za LŠ * Senegalac koji je ovog leta stigao iz Čelsija već se isplaćuje Bešiktašu

• 7

Šok na Maksimiru! Iako su u prvom meču u gostima slavili protiv Alborga rezultatom 1:0, fudbaleri zagrebačkog Dinama doživeli su pravu blamažu popšto su kod kuće poraženi sa 2:0.

Junak trijumfa Danaca bio je dvostruki strelac Jakobsen,. ali je onaj gol iz 85. minuta bio presudan za plasman dalje. Prvi je postigao u 36. minutu.

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona pošto su na domaćem terenu, u revanš utakmici 3. kola kvalifikacija, savladali kiparskog predstavnika AEL iz Limasola sa 3:0.

Skupoceni ruski tim do cilja je došao mnogo teže nego što pokazuje rezultat. Nakon bruke i poraza u prvom meču (1:0) trener favorita, Portugalac Andre Viljaš-Boaš, dugo se "vrpoljio" na klupi dok revanš kod kuće nije krenuo željenim tokom. Kiprani su odoleli u prvom poluvremenu, iako su već od 26. minuta igrali oslabljeni nakon što je Brazilac Danijelžinjo zaradio dva žuta kartona.

Uspeh Zenita najavio je Rondon 10 minuta posle odmora, čak ni sa 2:0 Rusi nisu bili sigurni kada je u finišu mrežu zatresao Dani, ali je sve dileme otklonio Keržakov golom iz penala u drugom minutu sudijske nadoknade.

Malme je napravio malo iznenađenje izbacivši Spartu iz Praga uprkos porazu 4:2 u prvom susretu. Šveđani su trijumfovali 2:0 na svom terenu i zahvaljujući golovima u gostima prošli dalje.

Bešiktaš posao oko prolaska u plej-of završio još u prvom meču sa Fejenordom, trijumfom u Holandiji, a isto se dogodilo i večeras. Demba Ba bio je nerešiva enigma za igrače holandske ekipe i sa tri gola na utakmici obeležio ovaj dvomeč.