Partizanu drugo mesto na turniru u Monpeljeu!

Izabranici Duška Vujoševića poraženi su od Asvela rezultatom 80:64

• 11

Partizan je na drugom mestu završio turnir u Monpeljeu. Crno-beli su u finalu izgubili od Asvela rezultatom 80:64 (22:13, 17:14, 18:14, 23:23).

Posle izjednačenog starta i rezultata 5:5, francuski tim je vezao 10 poena i otišao na 15:5, da bi novom serijom poveo 39:18 u 17. minutu i stavio utakmicu pod svoju kontrolu.

Partizan je uzvratio sa 16 vezanih poena, beu ijednog primljenog i u 24. minutu prišao na 34:39. Usledio je novi nalet Asvela za beg na 45:34. Uslovno domaćin na ovom meču se potom držao na 15 poena razlike, da bi Edo Murić sa tri vezane trojke polovinom poslednjeg perioda doveo Partizan na 11 razlike.

Medjutim, kako je na drugoj strani Bader uzvraćao istom merom do preokreta nije došlo.