Mesi srušio rekord Sesara Rodrigeza (VIDEO)

Sjajni Argentinac postigao svoj 232, 233. i 234. gol od kada je 2004. debitovao za Barselonu

• 0

Golovima u 17. i 67. i 86. minutu, kojima je na „Nou Kampu” doveo Barselonu u vođstvo sa 2:0, 3:2 i 5:2 protiv Granade u meču 28. kola španskog prvenstva, najbolji fudbaler sveta Argentinac Lionel Mesi je srušio rekord legendarnog napadača slavnog katalonskog tima Sesara Rodrigeza, koji je od 1942. do 1955. postigao 232 pogotka.

Mesi je od večeras vlasnik najboljeg učinka u istoriji kluba sa 234 gola. Debitovao je 16. oktobra 2004, a večeras je igrao 314. zvaničnu utakmicu. Sa 34 gola vodeći je strelac lige (Realov as Portugalac Kristijano Ronaldo ima 32 i utakmicu manje), a protiv Granade je postigao šesti het-trik ove sezone, svoj 12. ukupno u karijeri u španskom prvenstvu, a 18. u dresu Barselone.

Na poslednje 153 utakmice postigao je 154 pogotka. Za Barsu je strelac na sedam utakmica uzastopno, a kad se računa i reprezentacija, onda trese mrežu na osam poslednjih mečeva, budući da je u prijateljskom duelu sa Švajcarskom u Bernu nedavno postigao prvi het-trik u nacionalnom timu (3:1).

Domaćina je u vođstvo doveo Ćavi u 4. minutu. Posle Mesijevog prvog gola smanjio je Majns u 55. Poravnao je Brazilac Sikeira u 62. iz penala ali je Mesi brzo vratio prednost Barsi. Četvrti pogodak za Barsu dao je Teljo u 82 a konačan rezultat postigao je sjajni Argentinac četiri minuta kasnije.

Granada je dala i treći gol, što u ovoj sezoni nije pošlo za rukom ni jednom Barseloninom protivniku. Ponovo je strelac bio Sikeira sa bele tačke (89. minut), a najstrožoj kazni prethodilo je isključenje brazilskog desnog beka Danija Alvesa, koji je skrivio i prvi jedanaesterac. Zbog igranja rukom u šesnaestercu dobio je drugi žuti karton.

U prvom meču kola Osasuna je kod kuće igrala 0:0 sa Hetafeom.