Partizan slavio protiv MZT-a i dobio Marinkovića! (VIDEO)

Crno-beli ostvarili su treću pobedu u regionalnom šampionatu savladavši makedonski MZT, a najbolji pojedinac utakmice bio je mladi Vanja Marinković koji je postigao 20 poena

• 25

Košarkaši Partizana uspeli da ostvare i treću pobedu u ovogodišnjem izdanju ABA lige. Crno-beli su pred 4.500 ljudi u Pioniru savladali ekipu MZT-a rezultatom 65:50 i tako uspeli da prekinu negativnu seriju rezultata. Najzaslužniji za pobedu srpskog šampiona bio je mladi Vanja Marinković koji je postigao 20 poena, a odličnu partiju pružio je i Nikola Milutinov koji je imao 9 poena i 11 skokova.

Pošto nešto nesigurnijeg starta, crno-beli su kako je utakmica odmicala podizali nivo igre i krajem treće četvtine uspeli da slome otpor makedonske ekipe, koja se prikazala u solidnom izdanju. U sastavu Partizana se ponovo našao Milan Mačvan, ali je imao malo redukovanu minutažu, jer se i dalje nije u potpunost oporavio od povrede zadnje lože. Crno-bele u sredu očekuje duel sa Asesoftom u okviru Evrokupa, a narednog vikenda gostuju Levskom u okviru regionalnog takmičenja.

Partizan: Tepić 4, Kuzeloglu, Murić, Marinković 20, Dalo 7, Milutinov 9, Mačvan 4, Gagić 6, Andrić 5, Milutinović 2, Bogdanović 8, Šalić

MZT: Stojanovski 10, Dikson 5, Stajić, Klasen 5, Lučić 7, Simonovski 7, Živčević, Mladenovski, Marinković 7, Šehović 4, Nikolovski 5, Cvetković

Tokom prve četvrtine viđen je veoma mali broj poena, kao i veliki broj grešaka i promašaja. Gosti iz Makedonije ušli su u utakmicu dosta odvažno što pokazuje i da su u jednom trenutku stekli prednost od sedam poena - 15:8. Ipak, crno-beli su uspeli da malo konsoliduju redove i da na prvu dvominutnu pauzu odu sa minus četiri - 11:15.

Druga četvrtina donela je mnogo više uzbuđenja, kao i bolju košarku. Igralo se dosta dinamičnije, a Partizan je uspeo da vrati utakmicu u egal, čak i da povede u jednom trenutku (20:19). Onda je je usledila serija gostiju od 10:0 (čak tri ubačene trojke), ali su crno-beli najviše zahvaljujući mladom Vanji Marinkoviću (13 poena u prvom poluvremenu) uspeli da na poluvreme odu sa nerešenim rezultatom - 29:29.

U trećoj deonici igralo se u serijama. Crno-beli su lako sticali prednost od 3-5 poena, ali su je isto tako lako i gubili. Marinković je nastavio svoju sjajnu šutersku seriju, a imao je podršku i Luke Bogdanovića i Milenka Tepića. U završnici treće četvrtine, Partizan je uspeo da probije barijeru od pet poena prednosti i da trojkom Bogdanovića stigne do maksimalnih plus 11 - 48:40.

U poslednjoj deonici, Partizan je uprkos dosta konfuznoj igri uspeo da održava dvocifrenu prednost, a priliku za veću minutažu dobili su i igrači, koji su igrali manje u prve tri četvrtine.

Cedevita - Levski 20.30

Tabela: Budućnost 6-1, Crvena zvezda 6-0 (-1), Krka 5-1 (-1), Olimpija 4-3, Mega Vizura 4-3, Cedevita 4-2 (-1), Partizan 3-4, Solnok 3-3 (-1), Zadar 2-5, MZT 2-5, Igokea 2-4 (-1), Cibona 2-4 (-1), Levski 1-5 (-1), Metalac 1-5 (-1)