BURNO VEČE PO EVROPI: Hrvati uzeli bod "azurima", Bosanci pukli u Izraelu! (VIDEO)

Italija i Hrvatska podeili bodove uz haos na tribinama koji su napravili gostujući navijači*Malta osvojila bod u Bugarskoj, Vels u Belgiji, a u ostalim utakmicama favoriti su slavili

• 4

U nedelju je odigrano devet utakmica u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se igra 2016. godine u Francuskoj. Viđen je veliki broj golova,  favoriti su uglavnom bili sigurni, izuzev Belgije koja je na domaćem terenu remizirala sa Velsom (ovu utakmicu obeležila je i teška povreda Mertensa) i Bugarske koja je remizirala sa Maltom, a najzanimljvija utakmica odigrana je u Milanu između Italije i Hrvatske.

Navijači "azura" lepo su popunili "San Siro", a u veoma dobroj fudbalskoj predstavi nije viđen pobednik. Italijani su rano došli do vođstva pošto je Kandreva postigao pogodak u 11. minutu, ali je četiri minuta kasnije Ivan Perišić postavio konačan rezultat. U nastavku meča viđene su solidne prilike na obe strane, ali se brojke na semaforu koje pokazuju rezultat nisu menjale. Treba napomenuti i da je utakmica prekinuta u drugom poluvremenu, zbog divljanja navijača Hrvatske u drugom poluvremenu, a oni su na kraju i izbačeni sa stadiona.

Na ovoj utakmici navijači Hrvatske napravili su novi incident. Oni su pored skandiranja "Za dom spremni", ubacivali i baklje na teren.

Pored ovoga treba izdvojiti i ubedljiv poraz Bosne i Hercegovine u Izraelu, kao i konačnu pobedu Turske. Turci su u Istanbulu savladali Kazahstan, a pred ovaj susret viđena je i zanimljiva scena, pošto je golman domaćeg tima napustio zagrevanje i otišao kući.