TO JE FUDBAL: U Bundesligi 28 golova na sedam mečeva, Borusija opet prosula mleko, bomba Gecea! (VIDEO)

Neverovatan podatak, ali istiniti prosečno je po meču palo četiri pogotka* Šampion Bajern ponovo napunio mrežu protivnika * Milioneri vodili 2:0 na poluvremenu, a onda osvojili samo bod

• 0

U Nemačkoj sve po starom, nova pobeda Bajerna i novi kiks Borusije Dortmund. Bavarci su u prvom poluvremenu završili sav posao protiv Hofenhejma 4:0, dok su "milioneri" ponovo prokockali ogromnu prednost i na kraju osvojili samo bod, 2:2.

Izabranici Pepa Gvardiole dočekali su Hofenhajm koji je počeo sjajno sezonu, ali je sada ušao u seriju loših rezultata i zabeležio treći uzastopni poraz. Mario Gece je poslao pravu bombu iza leđa protivničkog golmana u 23. minutu, a njegov pogodak će sigurno konkurisati za gol kola.

Robert Levandovski je pet minuta pre odlaska na odmor duplirao prednost svog tima, koji je tako u drugi deo meča ušao dosta smirenije i tek se u poslednjih deset minuta ponovo raspucao. Arjen Roben je bio strelac trećeg pogotka, a konačan rezultat je postavio Rode u 87. minutu.

Borusija Dortmund nikako da izađe uz krize u kojoj se nalazi u domaćem šampionatu. Puleni Jirgena Klpa odigrali su fantastično prvo poluvreme protiv Paderborna i imali prednost 2:0, preko Aubamejanga i Marka Rojsa, ali je onda susledio sunovrat u drugih 45 minuta.

Rup je u 20. minutu smanjio prednost gostiju, a onda je Saglik u 82. minutu doneo izjednačenje za novo razočaranje navijača "milionera". Neven Subotić je odigrao celu utakmicu, dok je Miloš Jojić ušao u igru u 67. minutu umesto strelca Rojsa.